Jump to content
0
Mlerch

Brak mocy i tiptronic

Recommended Posts

Witam od jakiś 3 miesiący jestem posiadaczem Audi a4 b5 1.8t ( automat ) i jest problem bo nie czuje mocy w tym aucie , pod górkę jak ruszam prawie jak by nie chciał jechać , a druga sprawa związana z automatem to taka ze czasem nie chce zmienić biegu ( trzeba mocniej pedał wcisnąć żeby zmienił ) a ostatnia sprawa to taka ze nie łapie tiptronika jak zmieniam na skrzyni ( nie wyświetla się na wyswietlaczu 54321 ) . Jeżeli jeszcze jakieś dane musze podać to proszę pisać i dziękuje za pomoc , Pozdrawiam 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z ruszaniem pod górkę - ASR/ESP nie dławi go? Czy poza tym są jakieś dziwne objawy w pracy skrzyni? Poziom oleju w skrzyni prawidłowy, pełza na D tak jak powinien?

Zwłoka przy redukcji - też tak mam, na początku wkurzało, przyzwyczaiłem się do tego. Ten typ tak ma, po prostu nie jest zaprogramowana na sportowy styl jazdy.

Zmiana biegów za pomocą tiptronica - to jest sprawa elektryczna, tam przy wybieraku są styki odpowiadające za +/-. Obstawiam, że komuś się tam kiedyś coś wylało, albo po prostu zabrudziło z biegiem lat i nie kontaktuje. Rozebrać i wyczyścić. Względnie jak to już wszystko będzie na wierzchu pomierzyć multimetrem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
0

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...