Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z drugim cylindrem


Arkus2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 
Mam problem z Audi a4 b6 1,8 T benzyna/ gaz (prins). W korku przy wysokiej temperaturze zaświecił się check i budą zaczęło trząść, nie pomogło przełączenie na benzynę - pojechałem na odczyt i pokazało drugi wtrysk - przerwa i takie tam, że nie działa. Elektryk stwierdził, że skoro nie działa na benzynie i gazie, to może to być również cewka lub świeca albo przewody. Przy okazji rozebrał wtyczkę od cewki i śrubokrętem poruszał i pokazał mi stan przewodów - kruszące się otuliny i druty zaśniedziałe. Na początek kupiłem - cewkę i wtryski do benzyny i gazu i zmieniłem na drugim cylindrze. Ewidentnie odpinanie cewki na drugim cylindrze nie zmieniało pracy silnika - dalej kulał (jak odpinałem 1, 3 lub 4 cewkę to zaczynał kuleć jeszcze gorzej) ale po wymianie cewki świecy wtrysku nic się nie zmieniło - samochód kulał dalej, aż do momentu jak pokazałem żonie, co wymieniłem i stan tych kabli we wtyczce przy cewce i w tym momencie mimo, że zapłon był wyłączony skoczyła iskra pomiędzy tymi gołymi przewodami i auto już nie odpala. W skrzynce ze sterownikiem silnika zobaczyłem spalony duży bezpiecznik 40 i mały 10, Zmieniłem te bezpieczniki, zmieniłem wtyczkę do drugiej cewki, ale samochód dalej nie pali - kręci ale nie odpala. Proszę o radę co mogło się jeszcze spalić - sterownik silnika? a może jeszcze jakiś bezpiecznik? i gdzie tego szukać. Ważne żeby chociaż odpalił na trzech baniakach żebym mógł się dowlec do elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik do sprawdzenia albo do podmiany 

Edytowane przez siwak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik stary wyciągnięty nowy zakupiony, pewnie trzeba adaptować, czy coś takiego ogarnę to sam? co trzeba mieć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...