Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ANB] Szarpanie, falujące obroty i samogaśnięcie silnika


kloc7

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.  ANB plus parę modów opisane niżej. 

Silnik mi samoczynnie gaśnie po chwili na postoju.  Błędy VCDS

-17521 Sonda B1 S1 - rezystancja zbyt wysoka 
-błąd sondy 2 pierwszy błąd j.w a drugi sonda 2 brak aktywności i układu SAI (usunięty kat oraz SAI) - usunięcie zostaje w planach bo jestem dzban i zapomniałem się upomnieć przy mapie

Diagnoza silnika VCDS grupa 33: procent lambda maleje od 0% do nawet -20% a voltarz sondy od zapalenia rośnie od 0,450V do 0,850V a to wszystko utrzymuje się stale na biegu jałowym. Parę sekund później samochód gaśnie.

Sprawdziłem również jak auto działa z odpiętą przepływką jak i samą sondą - bez zmian...

Sonda do wymiany? Czy mogą to byćobjawy jeszcze czegoś innego? Jak tak to podpowiedzcie co sprawdzić.

 

Mała historia modów i usterki

Mody: Hybryda Ori k03 (wydajność niby do ~270KM), FMIC, Sztywny TIP, wycięcie kata i wstawienie DP 2,75", pełny przelot 2,5" z kwasiaka, świece NGK PFR6Q, wtryski Bosch 430cc przy 3 bar, usunięcie pompy sai i zapętlenie elektrozaworków n112 i n249 i zamontowanie catch tanka.  Mapa w Vagtune. Po montażu nadszedł czas na mapę w VAGTune. Wyciśnięte 206KM i 334nM - usłyszałem, że głowica w nie najlepszym stanie bo przy większym doładowaniu cofa zapłon i pojawiają się stuki w silniku - co tu gadać. Pan zaprosił mnie na korektę po remoncie
Autko jeździło bezproblemowo, zrywnie itp. Gdzie po koło 2 tygodniach padła cewka na pierwszym cylindrze. Akurat miałem termin na przerobienie instalacji gazu na wydajniejszą to poszła wymiana na używaną cewkę i wszystko grało. Do czasu wakacji... (tydzień później) W drodze nad morze auto zaczęło szarpać najbardziej przy stałej jeździe (koło 3k rpm) za to mocniej gdy z większych prędkości schodziłem do mniejszych przez jakiś tam odcinek. Początkowo myślałem że to cewka bo w sumie podobne objawy jak przy wypadającym zapłonie. Furka postała tydzień i czas wracać. Cyrku ciąg dalszy 450km od domu ale jakoś się doczłapałem... Strzelanie z wydechu i szarpanie. Raz w sumie tak szarpnął jakby mi miał silnik wyskoczyć.

 

Dzięki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...