Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Dragnia silnika po jego wyłączeniu - trzęsie autem


Pretor

Rekomendowane odpowiedzi

Kris_R tylko przy gaszeniu silnika trochę telepie autem, ale nie jest to jakieś bardzo mocne telepanie. To mój czwarty diesel i tylko w tym tak mam. Miałem golfa 2 TD, golfa 3 TD i mondeo TDi i tam tego nie było a tu jest, ale widzę że po prostu ten typ tak ma. Co do biegów (czasami jest problem z haczenie biegów) to zobaczę poduszki, może w tym tkwi problem, co do wodzików to jest to też możliwe. Niedawno kupiłem autko i być może jestem przewrażliwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróc uwagę na stan plecionki łączącej kolektor z rurą wydechową. Poprzednio też miałem AFN-a i w nim musiałem ją wymienić bo także miałem drgania przenoszone właśnie z układu wydechowego na karoserię. "Znawcy" wtedy twierdzili że może to poduchy pod silnikiem, może dwumas.....a okazało się że za niecałe 100 zł miałem problem z głowy, jedyny kłopot że plecionkę trzeba wyciąć i wspawywać nową, ale lepsze to niż wymiana np. koła dwumasowego. Pozdrawiam[br]Dopisany: 24 Luty 2009, 00:26_________________________________________________A co do skrzyni biegów to może warto zacząć od wymiany oleju. Znajomy miał przypadek że po kupnie, tak od niechcenia zajechał i przy okazji wymiany innych płynów i elementów postanowił i z olejem w skrzyni zrobić porządek. Kiedy mechanik wziął się za spuszczanie oleju......pusto....ani kropli. A objawy miał podobne. Zawsze warto sprawdzić najtańsze i najprostsze warianty.Pozdrawiam raz jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko wlasnie jest taki problem ze go kupilem z 2 dni temu od anglika i zabardzo nie wiem jaki tam jest wlany olej bo tak to bym kupil taki sam i bym dolał a co w takiej sytulaci mam zrobic??:([br]Dopisany: 23 Luty 2009, 15:46_________________________________________________a nie mam tyle pieniedzy zeby caly wymienic dopiero w polsce moge to zrobic:(

Jeżeli chodzi o olej to jak nie masz pewności jaki jest wlany to dolej jakiś markowy(firma nie ma znaczenia czy to będzie MOBIL,MOTUL czy CASTROL) dolej półsyntetyk czyli 10W... bo miesza sie on i z syntetykiem i z mineralnym po prostu jest bezpieczny a jak będziesz wymieniał to wtedy zadecydujesz jaki wlać :cool1:

Przy dolewaniu uważaj byś nie wlał poza maximum czyli to górne załamanie na bagnecie (pomiędzy minimum a maximum wchodzi około 1litr oleju) :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...