Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Biegi czasami haczą

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Za godzinę sprawdzę stan oleju, jak jest go więcej to trochę wyciągnę oleju,

Odkręć śrubę kontrolną z lewej strony przy przegubie. Jak jest nadmiar to niech ścieknie ot. :>

Opublikowano
  • Autor

Z tego co czytałem na forum to powinno być od 6 do 7mm poniżej korka wlewu oleju. Miałem wlane trochę więcej a mówiłem gamoniom że ile powinno być i wlali za dużo. Wyciągnąłem strzykawką z wężykiem ponad 100 ml i teraz jest 7mm poniżej korka wlewu. Jutro jadę w trasę ponad 1k km to zobaczę czy jest poprawa z biegami. Jak nie będzie to sprawdzę czy jest gałka dobrze wyregulowana i dam znać.

Opublikowano

Z tego co czytałem na forum to powinno być od 6 do 7mm poniżej korka wlewu oleju. Miałem wlane trochę więcej a mówiłem gamoniom że ile powinno być i wlali za dużo. Wyciągnąłem strzykawką z wężykiem ponad 100 ml i teraz jest 7mm poniżej korka wlewu. Jutro jadę w trasę ponad 1k km to zobaczę czy jest poprawa z biegami. Jak nie będzie to sprawdzę czy jest gałka dobrze wyregulowana i dam znać.

Czekamy :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Po przejechaniu 1k km muszę powiedzieć, że może i minimalna poprawa jest, ale dalej haczą. Czasami przez 20 km wchodzą idealnie, a później znowu. Najczęściej tak jest gdy wrzucę jedynkę (która wchodzi bezproblemowo ale nie zawsze) i z jedynki na dwójkę wtedy najczęściej haczy. Jest też problem z wbiciem wstecznego, ale tak jak wcześniej pisałem czasami wszystkie biegi wchodzą idealnie, a czasami tragicznie. Dodam, że ustawienie drążka zmiany biegów też nic nie dała, chyba będę musiał sprawdzić czy są luzy na tym wodziku między drążkiem a skrzynią i w razie czego wykasować bo innego pomysłu już nie mam.

Opublikowano

Pretor, a jak jedziesz dłużej w korku albo w mieście i musisz często ruszać i hamować to nie telepie ci przypadkiem autem przy ruszaniu??? :cool1: Bo to mogłoby świadczyć o ... ale nie będę cię martwił na zapas. Najpierw odpisz na pytanie :wink4:

Opublikowano

Wpływ na twoje problemy z biegami może mieć strzegło które się kończy ewentualnie hydrauliczny wyprzęgnik.

Opublikowano
  • Autor

Pretor, a jak jedziesz dłużej w korku albo w mieście i musisz często ruszać i hamować to nie telepie ci przypadkiem autem przy ruszaniu??? :cool1: Bo to mogłoby świadczyć o ... ale nie będę cię martwił na zapas. Najpierw odpisz na pytanie :wink4:

Przy ruszaniu nic nie szarpie na szczęście, na wolnych obrotach silnik nie drży. Chodzi Ci pewnie o dwumasa :kwasny: też się tego boję choć to jeszcze nie jego pora ale pewnie za niedługo i tak go szlak trafi bo szczególnie na pierwszych trzech biegach moment przenoszony jest dość twardo, czyli już tak nie amortyzuje przenoszenia momentu jak powinien.

Wpływ na twoje problemy z biegami może mieć strzegło które się kończy ewentualnie hydrauliczny wyprzęgnik.

Też to brałem pod uwagę, sprzęgło moim zdaniem ciężko chodzi, choć nie jakoś bardzo ciężko. Jak się lekko naciśnie na pedał sprzęgła to czuć pod butem delikatne drgania. Jak będę miał więcej czasu to spróbuję jeszcze wymienić płyn hamulcowy bo z tego co czytałem to korzysta z niego pompa sprzęgła. Dodam, że sprzęgło się nie ślizga jak na razie, ale jedno do drugiego może dawać takie efekty. Chyba wybiorę się do jakiś dobrych mechaników z niby chęcią naprawy tego przez nich, może mi coś podpowiedzą ciekawego. Ogólnie autkiem bardzo fajnie się jeździ tyko jak by nie te cholerne biegi :wallbash: .Jak mam zmieniać biegi to aż mi ciśnienie rośnie, jak czasami tak fajnie wchodzą to marzę tyko żeby już tak zostało a tu taki h*j jak słonia nos.

Dziękuję chłopaki za podpowiedzi, będę myślał nad tym dalej.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.