Jump to content
IGNORED

A4 B8 2.0TDI - sprzęgło ślizga na zimnym silniku


Marszal95
 Share

Recommended Posts

Panowie mam taki problem, w czerwcu tego roku podniosłem moc w moim Audi ze 150KM do 190KM i 407NM, praktycznie od razu po podniesieniu zaczęło uślizgiwać sprzęgło między 2-3tys obrotów podczas gwałtownego przyspieszania, jeździłem tak do końca września i cały czas w sumie było tylko coraz gorzej, w zakładzie w którym zrobiono mi podniesienie mocy stwierdzili że nie jest to kwestia programu tylko po prostu sprzęgło jest na wykończeniu i trzeba je wymienić. Tak też zrobiłem - został wymieniony cały kompletny zestaw tj sprzęgło i dwumas na częsciach SACHS. Teraz miesiąc od wymiany niestety okazuje się że to nie do końca rozwiązało problem.. sprzęgło dalej się ślizga ale tylko na zimnym silniku i jak jest zimno na dworze to zaczynają się uślizgi na 3,4,5 i 6 biegu (też zawsze w zakresie 2-3tys obrotów) Po rozgrzaniu silnika do 90* wszystko znika jak ręką odjął i nie występują już żadne uślizgi.. 

Pojechałem więc na korektę mapy, obniżyliśmy moment obrotowy do 380Nm, chociaż właściciel firmy twierdził że te sprzęgła wytrzymują seryjnie i po 420Nm a pech chciał że akurat jak przyjechałem do niego to auto było już rozgrzane i on po jeździe próbnej nie uświadczył żadnego uślizgu sprzęgła.. Niestety obniżenie momentu nie pomogło, dalej do momentu rozgrzania silnika dzieje się to samo co wcześniej.

 

Może macie pomysły co jest tego powodem? Zrobiłem od wymiany kompletu około 2tys km więc to trochę mało, auto ma 87k przebiegu rocznik 2014

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...