Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Czasem szarpie i słyszę metaliczny stukot


and

Rekomendowane odpowiedzi

witam

juz kiedys o tym pisałem, jak jade wolno to czasem szarpie i słysze wtedy taki metaliczny stukanie przy szarpaniu, czasem silnik mi nierówno chodzi jak odpale na zimnym i gdzieś jade, tak jaby chodził na trzech cylindrach szarpie, nie chce jechać nierówno jakby pracowal i nie miał mocy czasem cięzko ze skrzyzowania ruszyc tak szarpie a ż w kńcyu zgasnie, a po jakim czasie ustaje, szarpnięcia i nierowna praca znika, i tylko pozostaje ten metaliczny stukot słyszalny przy zmianie biegów tak od 1 do 3 przy 4 i 5 raczej go nie słychac, najbardziej słychaqc to jak się jedzie wolno na jedynce bez gazu wtedy częściej szarpie a przy kazdym szarpnięciu słychac stukot, tak jakbym miał gdzies luz w silniku, wymieniłem przeguby wewnętrzne bo my ślałem że one poszły sa teraz nowe i dalej to samo, co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio w jednym aucie miałem takie szarpania i coś strzelało że się prawie jechać nie dało a za chwile wszystko ok i jechał.Trochę się naszukałem i nic aż raz otworzyłem maskę jak było ciemno i zobaczyłem jak przy jednej świecy z przewodu coś błyska od czasu do czasu.Wymieniłem przewody i po sprawie a wcześniej sprawdzałem przewody i świece i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes?

mechanikime?

tez własnie przewiduje że cos ze świeca i przewodami bo to sie dzieje wtedy gdy jest wilgotno tak mi sie wydaje. jestes pewny że nie mam dwumasowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanikiem nie :no: ale lubię sam przy autach dłubać i wiedzieć co z czym się je :wink4:

Dwumasa twoje autko nie ma, nawet jest kilka wątków na forum na ten temat. Wpisz w szukajkę i poczytaj to wiele rzeczy się zdążysz dowiedzieć za nim jeszcze zadasz pytanie :good:

Ja nie sprawdzałeś jeszcze przewodów i świec to sprawdź albo podjedz do jakiegoś machera to Ci szybko sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki że mi pomogłeś przewody sprawdzę dziś lub jutro, ale ten luz na przednich kołach z tym stukiem zostanie

Podjedz na stację diagnostyczną gdzie robisz badania techniczne co roku i poproś żeby Ci sprawdzili na szarpakach zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już robiłem, wymieniłem wachacze i juz nie stukaja, ale ten metaliczny stukot pozostał, jakbym gdzies tam w silniku miał luz puszcaam sprzęgło i jest pyknięcie, to tak jak na torach stoja dwa wagony jeden za drugim nie podłączone metr od siebie i jak sie jeden popchnie to udezy w drugi, mam nadzieje że wiesz o co mi chodzi, to włąśnie mam taki luz i takie stuknięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...