Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BKE] Dwumas regeneracja czy nowy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Przyszedł ten czas i dwumas jest do wymiany.  Audi a4 b7 1.9 tdi BKE 116. 

I tu pojawia się pytanie, regenerować czy wymieniać. 

Regeneracja dwumasy i sprzęgło =  850 + robota

Nowe częśc = 1800 + robota

Na rynku jest masę firm, które regenerują, przykład z wizualizacją: KLIK

Pytałem kilku mechaników i są podzieleni. Jedni mówią, ze taki oryginał zregenerowany jest nawet lepszy jak zamiennik.

Inni mówią, że to lipa i firmy regenerujące dają smar i słabe elementy do środka a sprężyny które tam wsadzają nie są nowe ponieważ takie sprężyny do dwumasy nie są w ogóle w sprzedaży i uważają, że to jest kombinowanie. 

Macie doświadczenia z tym?

Opublikowano

Doświadczenia z tym podzespołem nie mam żadnego, ale dysponuję informacją od człowieka,który założył regenerowaną dwumasę ( zresztą łącznie ze sprzęgłem) i pojezdził....dwa miesiace bez problemu ( silnik również diesel)...

Moje zdanie: takie elementy zakładaj nowe i z tego co słyszałem najlepiej LUK ewent. Sachs. To za dużo roboty i kosztów, aby ryzykować czy się uda czy nie.... Ja na Twoim miejscu zmieniłbym na nowy zestaw.

Zdaję sobie sprawę,że troszkę to kosztuje,ale jak masz zamiar pojezdzić autem to "zaboli" w momencie zakupu i wymiany i pózniej będziesz miał spokój, a zregenerowaną może być jak wspomniałem powyżej choć może być i dobrze,ale to loteria i fundowanie sobie niepewności.....

Ale wybór jest Twój.

 

Opublikowano

Tylko nowy zestaw firmy sachs bądź luk (może być pudełko luk a w środku sachs i na odwrót ? ) . Ja kiedyś do 1.9 AVFa montowałem od BRD.

Opublikowano

Ponoć lepszy jakościowo jest LUK choć wydaje mi się,że to ta sama pólka co Sachs.

Nie potrafię tego poprzeć jakimś argumentem,ale brałbym LUK-a

Edytowane przez AndrzejK.

Opublikowano
  • Autor

Może ktoś jeszcze miał inne doświadczenia w tym temacie? 

Opublikowano
W dniu 24.11.2018 o 21:38, Toczas napisał:

Może ktoś jeszcze miał inne doświadczenia w tym temacie? 

U mnie się kończyło sprzęgło dwumas już nie odbijał kupiłem używke za 400 zł + obiłem kevlarem i się nic nie dzieje a trzyma 450 NM ;) 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.