Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 TDI PD] Turbo czy odma ?


bronek16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Panowie w swojej a4 mam problem. Ostatnio jak podnioslem samochód na podnosniku zauważyłem olej na weżu który idzie z interculera do turbiny. Fakt faktem wiem ze ten wąż powinien być mokry delikatnie olejem, ale u mnie jest za bardzo. Gdyż az ten olej skrapla sie na osłonę silnika gdzie zostaje ślad pod autem wielkości 5zl. I teraz pytanie czy może byc to wina odmy ktora może być również zabita gdyż jak odkrecam korek od wlewu oleju strasznie ma drgania-lata.  Czy wina turbo. Gdzie szukać przyczyny.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabita odma raczej nie powinna powodować wywalania oleju do układu dolotowego, mogłaby za to próbować wypchnąć bagnet oleju, bo ciśnienie z komory korbowej szukałoby innej drogi ujścia. Możesz jednak mieć olej w odmie, jeśli silnik ma przedmuchy. Kwesta sprawdzenia organoleptycznie, czy olej jest tylko za turbo, czy też przed nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co zaobserwowałem olej tylko widać na wężu który idzie z dolotu do turbiny. Dużo osobów podpowiada mi aby zabrać sie za czyszczenie odmy. i Później obserwować co sie dokładnie dzieje bo jeśli by było ze olej dalej ukazuje sie na wężu to nic innego jak tylko turbo.

 

Tylko teraz takie pytanie czy przy czyszczeniu ODMY jest dużo roboty ? jak sie do tego najlepiej zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym proponowal ogarnac profil...

Skad mamy wiedziec o jaki silnik biega...

Skoro ty nie traktujesz tego poważnie to ktos inny tymardziej nie musi.

Odma w audi nie zapycha sie,problemem jest zawor odmy taki grzybek na pokrywie zaworow poprostu zamiast puszczac w pokrywe on wali w dolot..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wesz82 napisał:

A ja bym proponowal ogarnac profil...

Skad mamy wiedziec o jaki silnik biega...

Skoro ty nie traktujesz tego poważnie to ktos inny tymardziej nie musi.

Odma w audi nie zapycha sie,problemem jest zawor odmy taki grzybek na pokrywie zaworow poprostu zamiast puszczac w pokrywe on wali w dolot..

Ok przepraszam z góry! juz ogarnięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bronek16 napisał:

Ok przepraszam z góry! juz ogarnięte

To w takim razie za co sie zabrać ? co moze byc przyczyną tego oleju w dolocie gdzie szukac przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij waz od tego grzybka a dokladnie przy turbo i zobacz czy jest tam olej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...