Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ABC] Po wymianie rozrzadu cos stuka

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.Wymienilem rozrząd a dokładnie następujące części;

pasek rozrządu,pompa ,rolki ,termostat,napinacz paska wielorowkowego,pasek wielorowkowy

no i po takim zabiegu z okolic "wiska" (nie wiem jak sie pisze) wydobywa sie dziwny dzwiek,tak jakby cos ocieralo i wysteuje przy tym tez metaliczny dzwiek.Na zimnym silniku czasami zapiszczy pasek wielorowkowy.Bylem u mechanika na reklamacje,rozebralismy przod i nic nie wskazuje by bylo luzne.Wisko dziala prawidlowo luzow nie ma itp.Pytanie czy moze to jakas czesc wadliwa ?? :( a moze lozysko od klimy ?? pozdr

Opublikowano

jak łożysko klimy to ściągnij pasek i zakreć kołem kompresora klimy i usłyszysz ,wyczujesz czy to jest to :biggrin:

Opublikowano

Gajzer, zajedź jutro pod affftomat z kawka na skwerku to polukamy :wink:

Opublikowano
  • Autor
Gajzer, zajedź jutro pod affftomat z kawka na skwerku to polukamy :wink:
no zajade na 100% jak mi cos nie walnie ;)

Ale zauważyłem nowe zjawisko w moich stukach. W czasie gdy to stuka (ocierajacy metaliczny dzwięk) po wyłączeniu świateł ustaje.Jak hałasuje na biegu D po włączeniu N lub P też ustaje. Przy występującym stuku przestaje działać wskaznik temp. choć wcześniej wogle nie działał.Może podpięcie pod vaga coś wykaże??Najgorsze jest to że dzieje sie to nie za każdym razem.

Ps wymieniałem tez chłodnice na nówkę,ale to chyba nie ma wpływu ??

Opublikowano
po wyłączeniu świateł ustaje.

wychodzi na to iż przy spadku obciążenia ustaje stuk (czyzby cos z alternatorem)

Opublikowano
  • Autor
po wyłączeniu świateł ustaje.

wychodzi na to iż przy spadku obciążenia ustaje stuk (czyzby cos z alternatorem)

Wydaje mi sie ze masz racje,ale dzis jak stukalo to juz po wylaczeniu swiatel nie przestawalo,moze lekko ucichlo dopiero znaczną roznice mozna zaobserwowac po "wyluzowaniu"skrzyni,wtedy znacznie cichnie ale nie do konca.Zobacze na cieplym silniku bo najczesciej takie cuda dzieja sie na zimnym.

Moze moj mechanik to spartaczyl bo przy odkrecaniu wiska nie mozna bylo odkrecic sruby i w klucz walil mlotkiem :( moze cos to uszkodzilo ?? Sprawdze zatrzaymujac wisko na zimnym czy bedzie roznica :(

Opublikowano

Powiem ci tak posprawdzaj łapki alternatora , klimy itd moze niedokręcił którejś z łap i tłucze przy puszczaniu gazu , bądź przyspieszania. Ja tak miałem kiedyś w mercu 190 , naszukałem sie jak durny objaw taki sam jak u ciebie a sie okazało że pompa od wspomagania ma pękniętą łape mocującą co niebyło widoczne jak silnik chodził na wolnych obrotach dopiero po dodaniu gwałtownie gazu poruszało pompą i tłukło.

Opublikowano

nic mu nie stuka :question:

Opublikowano
  • Autor
nic mu nie stuka :question:

chcialbym,bo stuka stuka ;) tylko jak na zlosc przestalo wczoraj ale jak dojechalem do chaty znow zaczeło wiec musmiy nastepny spot zorganizowac to przestanie pewnie :cool:

  • 1 rok później...
Opublikowano

a ja chcialbym odswiezyc temat

mi tez po wymianie rozrzadu, pompy wody, wszystkich rolek, termostatu, rolki napinacza paska wielorowkowego i lozyska na rolce od klimy zaczelo cos stukac ale tylko na cieplym silniku (tak gdzies z przodu motorka) przy obrotach do ok 1500obr/min a powyzej znika nie stuka to glosno bo tylko jak stoi sie z przodu samochodu a w srodku nic

olej tez wymienilem na Mobil1 polsyntetyk zaraz po rozrzadzie (jakies 2000km temu)

zaznacze tylko ze z jazda i praca silnika (pracuje rowno) nie ma zadnego problemu

pomozecie?

  • 14 lat później...
Opublikowano

Jak rozwiązał się problem? U mnie teraz taki sam objaw po wymianie rozrządu 

Opublikowano
W dniu 2.04.2008 o 16:54, Rafal_ napisał(a):

a ja chcialbym odswiezyc temat

mi tez po wymianie rozrzadu, pompy wody, wszystkich rolek, termostatu, rolki napinacza paska wielorowkowego i lozyska na rolce od klimy zaczelo cos stukac ale tylko na cieplym silniku (tak gdzies z przodu motorka) przy obrotach do ok 1500obr/min a powyzej znika nie stuka to glosno bo tylko jak stoi sie z przodu samochodu a w srodku nic

olej tez wymienilem na Mobil1 polsyntetyk zaraz po rozrzadzie (jakies 2000km temu)

zaznacze tylko ze z jazda i praca silnika (pracuje rowno) nie ma zadnego problemu

pomozecie?

Jak rozwiązany został problem? U mnie takie same objawy po wymianie rozrządu :(

Opublikowano

Głęboko było kopane :D Z tego co pamiętam u mnie problem tkwił w pompie wody - po wymianie na inną problem ustąpił.

Opublikowano
6 godzin temu, Rafal_ napisał(a):

Głęboko było kopane :D Z tego co pamiętam u mnie problem tkwił w pompie wody - po wymianie na inną problem ustąpił.

Taki był mniej więcej dźwięk?

Opublikowano

Niestety ale nie pamiętam. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.