Jump to content
IGNORED

AJM nierówna praca po odpaleniu, przeładowanie turbo


tonawiary
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry, mój problem polega na nierównej pracy(jakby na 3 gary ale nie do końca) i dymieniu na biało. Po około 15-40 sek problem znika w zależności od temperatury im zimniej tym dłużej. Problem zaczął występować po wymianie UPG. Przed wymianą coś podobnego występowało ale było to spowodowane płynem w cylindrze a przed uszkodzeniem UPG nic takiego się nie działo. Dodatkowo turbina przeładowuje po ok 2400obr/min. Czy może mieć do związek z zaślepieniem EGR? Od czego zacząć diagnozę? Co sprawdzić ew wymienić. Myślałem o wymianie świec ale wolę najpierw was zapytać o zdanie :)

cyl1/cyl2/cyl3/cyl4

-0.89/-0.14/1.67/-0.66 Korekcje

2/30/-4/12 BIPy

Jak trzeba to mogę wrzucić logi dynamiczne jutro.

Co zostało zrobione w ostatnim czasie

-Wymiana pasków wielorowkowych

-Turbo wyciągnięte, wyczyszczone i wymienione wszystkie wężyki od podciśnienia

-Olej i filtry (motul 5w40 z normą)

-Uszczelka pod głowicą w tym wymiana wszystkich śrub, nowe uszczelki kolektorów i pokrywy zaworów, zrobione gniazda zaworowe, wymieniona jedna pompka (3 cylinder) bo poprzedni się rozpadł, zestaw oringów. podkładek i śrub do PD, szlif czyszczenie i piaskowanie kolektorów,  przy okazji zaślepiony Egr zaślepką 4mm, stal nierdzewna oraz zaślepiony wąż od EGR podciśnieniowy. Do tego rozrząd napinacz pasek pompa wody(na starym nalatane 50kkm) i rolka napinacza już szumiała. Cała naprawa wyniosła 2650 zł

po 1.3 kkm od wymiany ponowna wizyta w warsztacie i zrzucenie czapki i sprawdzenie dokręcenia PD i regulacja ich na wałku, mechanik obawiał się, że mogą sie poluzować bo są trzymane na jednej śrubie.

Link to comment
Share on other sites

Co do egr powinno się go wywalić komputerowo ale egr raczej nie ma żadnego wpływu na przeładowanie, ile dmucha ta turbina masz zegar?  ja bym zaczął od wężyków mogą być nieszczelne sparciałe i n75.

 

Link to comment
Share on other sites

Właśnie słyszałem, że w AJM wystrczy zaślepić i tyle. Wężyki są nowe założone, N75 działa dobrze. Może trzeba ustawić cięgno gruszki?

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...