Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Świst i parowanie szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema. 

Mam problem ze świstem, hałasem przy jeździe od strony kierowcy jak i pasażera. Mega uciążliwe przy jeździe powyżej 120 km/h. Dodatkowo dość mocno paruja boczne tylne i tylna szyba. Co może być tego przyczyna? Uszczelki drzwi? 

 

Gdzie mogę takie kupić (jeśli to to, a podejrzewać) i jak zdemonotować/zamontować? Czy to skomplikowane? 

 

Polecacie kogoś z okolic Katowic jeśli chodzi o opadająca podsufitke? Już mi prawie cała wisi i estetyka niezbyt dobra. Lub jak można samemu temu zaradzić? I +/- koszt u fachowca. 

 

Dzięki wielkie. 

 

Ps. Jeżeli pisze w  nieodpowiednim temacie to proszę moderatora o przeniesienie tematu w odpowiedni dział ?

Opublikowano
W dniu 3.12.2018 o 23:30, WOJTEKBGC napisał:

Siema. 

Mam problem ze świstem, hałasem przy jeździe od strony kierowcy jak i pasażera. Mega uciążliwe przy jeździe powyżej 120 km/h. Dodatkowo dość mocno paruja boczne tylne i tylna szyba. Co może być tego przyczyna? Uszczelki drzwi? 

Gdzie mogę takie kupić (jeśli to to, a podejrzewać) i jak zdemonotować/zamontować? Czy to skomplikowane? 

Polecacie kogoś z okolic Katowic jeśli chodzi o opadająca podsufitke? Już mi prawie cała wisi i estetyka niezbyt dobra. Lub jak można samemu temu zaradzić? I +/- koszt u fachowca. 

Świst to pewnie wina wyklepanych uszczelek. Możesz spróbować wyregulować ramkami. Demontujesz boczek drzwi, luzujesz 4 śruby łączące ramkę z drzwiami i ustawiasz.

Wymiana uszczelki jest dość prosta. Musisz chyba tylko zdemontować osłony słupków A i B. Nowa uszczelka jest droga i dostępna jedynie w ASO, więc sam sobie odpowiedz czy warto. Możesz spróbować używki, ale nigdy nie wiadomo na co trafisz. Niektórzy koledzy z forum uszczelniali auto uszczelkami do okien (profil P lub E). Na jakiś czas było OK.

 

W kwestii podsufitki to masz bardzo dobrze opisany temat w Warsztacie ("Naprawa opadającej podsufitki"). Sam z niego skorzystałem. Jak masz czas i miejsce oraz nie boisz się wyzwań to spróbuj.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 10.12.2018 o 08:46, Pablo1809 napisał:

Świst to pewnie wina wyklepanych uszczelek. Możesz spróbować wyregulować ramkami. Demontujesz boczek drzwi, luzujesz 4 śruby łączące ramkę z drzwiami i ustawiasz.

Wymiana uszczelki jest dość prosta. Musisz chyba tylko zdemontować osłony słupków A i B. Nowa uszczelka jest droga i dostępna jedynie w ASO, więc sam sobie odpowiedz czy warto. Możesz spróbować używki, ale nigdy nie wiadomo na co trafisz. Niektórzy koledzy z forum uszczelniali auto uszczelkami do okien (profil P lub E). Na jakiś czas było OK.

 

W kwestii podsufitki to masz bardzo dobrze opisany temat w Warsztacie ("Naprawa opadającej podsufitki"). Sam z niego skorzystałem. Jak masz czas i miejsce oraz nie boisz się wyzwań to spróbuj.

Naprawdę nie dostane uszczelki w  samochodowym? Kolega powiedział, że jeszcze można spróbować wyregulowac drzwi, zawiasy, bo po tylu latach mogą być luzy zwyczajne.

 

Można  prosić linka co do tej podsufitki? Bo nie potrafię znaleźć.

Edytowane przez WOJTEKBGC

Opublikowano
14 godzin temu, WOJTEKBGC napisał:

Naprawdę nie dostane uszczelki w  samochodowym? Kolega powiedział, że jeszcze można spróbować wyregulowac drzwi, zawiasy, bo po tylu latach mogą być luzy zwyczajne.

 

Można  prosić linka co do tej podsufitki? Bo nie potrafię znaleźć.

Kolega ma rację. Problem może być na zawiasach.

Pytaj to może dostaniesz uszczelkę. Kiedyś gość handlujący na allegro uszczelkami mi napisał, że nie pasują uniwersalne (też miał B5), ale to było ze 2 lata temu.

 

PS. Słabo szukałeś. DIY/A4 B5/2 strona 

 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.