Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

2.5 TDI BDG - Prośba o analizę logów + błędy 00542 i 19559

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Panowie!

Od jakiegoś czasu mam zapalony check i pokazane błądy 00542 oraz 19559:

00542 - Needle lift Sensor (G80)
        30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent
19559 - Motor for Intake Manifold Flap (V157): Malfunction
        P3103 - 35-10 - - - Intermittent

Logi Statyczne:

000: http://vaglogi.pl/log-000_38660.html

001: http://vaglogi.pl/log-001_PSf2YzX.html

003: http://vaglogi.pl/log-003_Bvcz1.html

004: http://vaglogi.pl/log-004_7V9HQM9.html

007: http://vaglogi.pl/log-007_xbmokM.html

013: http://vaglogi.pl/log-013_PhRbNE.html

014: http://vaglogi.pl/log-014_6tgCv.html

018: http://vaglogi.pl/log-018_J7jo23.html

023: http://vaglogi.pl/log-023_4N66uIb.html

 

Logi Basic Settings:

000: http://vaglogi.pl/log-000_JW2BIRV.html

001: http://vaglogi.pl/log-001_iHn18P9.html

003: http://vaglogi.pl/log-003_Q2SC9C.html

004: http://vaglogi.pl/log-004_9EgN3Pa.html

011: http://vaglogi.pl/log-011_zRI1i.html

 

Logi Dynamiczne (bez grup 010, 011 - rozładował się laptop, mogę dodać jeśli trzeba):

000: http://vaglogi.pl/log-000_wryGo3.html

001: http://vaglogi.pl/log-001_76da800.html

003: http://vaglogi.pl/log-003_10820B.html

004: http://vaglogi.pl/log-004_Sg3fHM.html

008: http://vaglogi.pl/log-008_x6310U.html

 

Zauważyłem, że przy delikatnym przyśpieszaniu przy obr 2000, 2200 ... następuje lekkie szarpnięcie.

Edytowane przez czermar

Opublikowano
  • Autor

Panowie jest szansa na analizę? Chciałbym to do świąt ogarnąć, a w obecnej chwili nie jestem pewien co dokładnie jest przyczyną, podejrzewam przepustnicę, ale czy słusznie? Bawić się w czyszczenie czy lepiej od razu wymienić?

No i pozostaje jeszcze ten bład 00542, czy moze być związany z błędem 19559? Czy z logów coś wynika?

Sytuację sprzed jakiegoś czasu (dotyczącą powyższych błędów) opisełem w poście poniżej: 

 

Z góry dzięki za pomoc!

Edytowane przez czermar

Opublikowano

Wtryskiwacz sterujący się wysrał. To ten z kabelkiem.Jest on bezpośrednio odpowiedzialny za kąt wtrysku. Jest nienaprawialny. Tylko nowy. Kilka lat temu kosztował coś koło 1200 pln.  Może wtyczka się rozpięła , jest łączona na ścianie grodziowej.

 

Edytowane przez slawinio

Opublikowano
  • Autor
32 minuty temu, slawinio napisał:

Wtryskiwacz sterujący się wysrał. To ten z kabelkiem.Jest on bezpośrednio odpowiedzialny za kąt wtrysku. Jest nienaprawialny. Tylko nowy. Kilka lat temu kosztował coś koło 1200 pln.  Może wtyczka się rozpięła , jest łączona na ścianie grodziowej.

 

Dzięki za odpowiedź. Jak rozumiem widać to w grupie 004BS i 004 logach dynamicznych (gdzie w obu przypadkach BTDC, Kąt otwarcia zaworu ssącego, jest zawsze "0", czy źle kombinuję? Wtyczkę już sprawdzałem i niestety jest ok...

A jesteś w stanie coś powiedzieć o przepustnicy?

Edytowane przez czermar

Opublikowano

Coś w tym stylu. Dobrze kombinujesz. Ja w moim BDG TEZ to przerabiałem niestety. Trochę bolało ?.

a przypadkiem nie czujesz narywania silnika „drgawek” na biegu jałowym?

pytam bo masz strasznie dziwne korekcje na wtryskiwaczach w grupach 013 i 014. Ale to może wynikać z wtrysku sterującego i od niego bym zaczął.

 

 

blad 19559 dotyczy klapy gaszącej , ale on nie powinien mieć wpływu . No chyba ze klapa jest zamknięta.

Edytowane przez slawinio

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, slawinio napisał:

Coś w tym stylu. Dobrze kombinujesz. Ja w moim BDG TEZ to przerabiałem niestety. Trochę bolało ?.

a przypadkiem nie czujesz narywania silnika „drgawek” na biegu jałowym?

pytam bo masz strasznie dziwne korekcje na wtryskiwaczach w grupach 013 i 014. Ale to może wynikać z wtrysku sterującego i od niego bym zaczął.

 

 

blad 19559 dotyczy klapy gaszącej , ale on nie powinien mieć wpływu . No chyba ze klapa jest zamknięta.

Nie, na biegu jałowym chodzi równomiernie. Więc prawdopodobnie mąci wtrysk sterujący jak coś jest nie tak...

Czy klapa gasząca/przepustnica może mieć wpływ na rwanie przy równomiernym przyspieszaniu (w okolicy 1400, 1600, ... 2200, 2400)? Czy tylko jest wykorzystywana przy gaszeniu silnika? Czy jest zamknięta czy otwarta to tylko sprawdzę jak już będziemy wyjmować czy można to jakoś w VAG sprawdzić?

Opublikowano

Zacznij od wymiany wtrysku sterującego i wrzuć logi i błędy raz jeszcze.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.