Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z Dwumasą


NoCzesc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W Sierpniu tamtego roku kupiłem Audi a4 b5 1.9 110km AFN. Po 2 dniach spadł pasek rozrządu ( przetarł się) wymieniony został rozrząd (continental)głowica oddałem do planowania.Wymienione szklanki,zawory i uszczelki, parę  innych rzeczy. Przez ostatni rok miałem problemy z odpalaniem auta, raz odpalił książkowo a raz sporo kręcił (czasami dopiero za 2 razem). Próbowałem na różne sposoby, na początku ustawienie dawki na odpowiednia, ponieważ ostatni właściciel podkręcił dawkę zbyt mocno. Ustawiłem około 3.2. Problem ustał ale za chwile znowu się pojawił. Później uszczelniona pompa wtryskowa. Problem znowu na chwilę ustał lecz po kilku tygodniach znowu to samo. W czerwcu zostały wgrane Mapy do sterownika wraz z mapami rozruchu lecz nic to nie dało. Auto wyszło seryjnie 101km 210Nm a teraz jest 129km 280Nm . Miesiąc temu został zregenerowany rozrusznik (szczotki i tulejki), szczotek już nie było. auto ledwo odpalało, ale problem pozostał. Została zmieniona dawka paliwa na 1.8 co przyniosło spore efekty i auto dużo lepiej odpalało. Tydzień temu auto zaczęło tragicznie odpalać po czym rozleciało się sprzęgło(urwało blaszki docisku). Wymieniłem samo sprzęgło (LUK) a dwumasa została gdyż była w dobrej kondycji (nie było luzu, drgań,szarpnięć przy zmianie biegów). Auto dalej nie odpalało poprawnie(szarpało). Po Przejechaniu 20km urwało nity w dwumasie i tym odcieło całkiem skrzynie biegów, auto odpalało (Na dotyk). Wczoraj założyłem nową dwumasę (LUK). Problem z odpalaniem został rozwiązany (Na dotyk). Od wczorajszego dnia auto przejechało 300KM i było odpalane z 20-30 razy ( krótkie odcinki). Nagle problem pojawił się znowu auto odpaliło dopiero za drugim razem, przejechałem 20km. Przy kolejnej próbie zapalenie było to samo tylko zapalił za 3 razem i coś strzeliło podczas odpalania. Doszedłem do wniosku, że musiało znowu urwać nity w kole dwumasowym gdyż po wrzuceniu biegu auto nie reaguje na skrzynie biegów. Silnik pracuje teraz odpala (Na dotyk) ale nie ruszy z miejsca. Biegi wchodzą ale bardzo ciężko (na chama) więc musiało docisk też urwać. 

 

Proszę o pomoc, co może być przyczyną urwania starej jak i nowej dwumasy w tak krótkim czasie????

Edytowane przez NoCzesc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...