Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rx8 swap 1.8t --> Storker 2.0tfsi


sr-ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

Jestem tu nowy, i z góry przepraszam jeśli źle dobrałem dział i prosiłbym ewentualne o przeniesienie tematu. 

Mam kilka pytań do osób wtajemniczonych w temat storkera, zakupiłem ostatnio mazde Rx8 z padniętym motorem pod swap. Zacząłem zbierać informacje na temat silnika i padło na 1.8t który jest mi dość mocno znany z tego względu że jeździłem paskiem ANB 3 lata :) Zakupiłem cały kompletny swap 1.8t o kodzie AWT na ME 7.5, problem jest w tym ze silnik jest z polski i ma już 300tys nalotu, mazda będzie rozbierana do ostatniej śrubki wiec nie ma sensu wkładać czegoś za co nie dam sobie uciąć ręki :D :D

Cel: dwie mapy, 1 na codzień pod lpg ok. 290km i 380nm max, druga na jakiś tor i tu stawiam na max 350km. Z osprzętu wrzuce nowe k04 064, wtryski 550, duży fmic, i jeszcze kilka gratów natomiast do słupka miałbym kilka pytań :)

-Storker na 2.0, jakie tłoki szukać? AXX podobno pasują? Nowe tłoki czy używane też podejdą ? Jaki wał, tfsi czy tdi i jaki kod ? 

-Obróbka bloku (Obróbka tłoka,pasowanie tłok-cylinder, pasowanie nowych panewek) jakie firmy są godne polecenia ? Wykrobienie pod wał robić sam czy zlecić przy okazji też firmie, nie ukrywam że lubię takie twórce prace choć nie wiem czy sam dremel i wiertarka z frezami wystarczy :D:D  

-Pełna regeneracja głowicy, zostaje przy wąskim kanale lecz mam dylemat czy ostrych wałów nie wrzucić ? 

-Uszczelka pod głowice, Jaka się nada ALT podejdzie ?

-Zmiana stopnia sprężania ? 

Za pomoc już z góry serdecznie dziękuję :) ! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...