Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A5 8TA vs A4 B9


Xenoth

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 
Wiem, że to dziwny temat - bo większa część materii jest zależna od moich upodobań. Natomiast napiszę mniej więcej czego oczekuję i z chęcią wysłuchałbym ludzi, obeznanymi z obydwoma tworami z Ingolstadt. 

Więc tak - jeżdżę 90% trasy, około 50-60k rocznie. Rzadko jeżdżę z kimś. Nie rozglądam się za niczym mniejszym (wnętrze w A3 to jakaś porażka, konkurencja też nie ma się czym popisać). Na 90% jednostka to 2.0tdi 190km.  Jako 'must have' to na 100% quattro i minimalnie bi-xenon, acz ledem też bym nie pogardził. Jest opcja, że rozważyłbym silnik 3.0tdi 245km, natomiast nie wierzę w znalezienie 'dobrego' samochodu w Polsce, a niestety nie planuję oddawać 18% na nasz aktualny reżim ❤️ 

I teraz na czym polega mój problem? Otóż w pieniążkach, którymi dysponuję mógłbym 'wskoczyć' w średnio wyposażone A4 B9. Szczerze to z zewnątrz to autko nie przeszło żadnej metamorfozy w stosunku do mojego B8, natomiast w środku jest sporo zmian - które nie ukrywając bardzo mi się podobają. 

W drugim narożniku jest A5, mowa o samym końcu produkcji (2015-16). Auto dużo żywsze i posiadające troszkę więcej tego 'pazura', natomiast wnętrze pozostaje praktycznie dokładnie to samo, które mam w aucie od 3 lat. 

Więc tak: serce chciałoby A5, rozum podpowiada że wskoczenie w nową generację wnętrza będzie fajniejszym rozwiązaniem. 

Co wy sądzicie? Czy jazda taką A5 ma diametralnie inną charakterystykę, w porównaniu do B8 oraz B9? 

Z góry dzięki za wszystkie przemyślenia!

Edytowane przez Xenoth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście bym nie kombinował i jeździł tym czym masz jeśli obecne autko jest "OK" ?, niemniej z tych opcji co podałeś to wybrałbym B9 :gicior:

Edytowane przez Marcinx52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...