Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z zamkami w drzwiach - część się nie otwera, czasami "strzela" w trakcie jazdy


voudox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Niebawem udaję się do warsztatu na analizę, chętnie wysłucham jednak Waszych sugestii.

Pacjent A4 B8.

Rok temu w zimę miałem problem z lewymi tylnymi drzwiami - jako jedyne nie otwierały się za każdym razem. Podczas diagnozy w warsztacie polecono zmianę silniczka tylnich drzwi - nie było czasu na wymianę więc temat odpuściłem. Sprawa ucichła na wiosnę i lato i po blisko roku wróciła znów na zimę, ale w innej formie (te drzwi działają!:):)) - a mianowicie:

1) teraz nie otwierają się prawe drzwi - przód i tył
2) nie otwierają się też, gdy włączę samochód
3) czasami, gdy pstryknę od strony kierowcy - otworzą się jedne z nich, ale nie zawsze i wówczas otwieram drzwi od środka. Coś nie łapie.
4) do tego podczas jazdy co jakiś czas "pstryka" centralny zamek, tak jakby się sam otwierał/zamykał.

Sytuacja występuję również, gdy funkcji w aucie typu auto blocking door są na OFF.

 

Co może być przyczyną, macie jakieś pomysły?
Czy temat "zimy" to dobry trop? Ja nie mam komputera nic sam nie sprawdzę, ale może dzięki Waszym sugestiom naprowadzę elektryka na właściwe tory zanim zaproponuje mi wymianę silniczników w trzech drzwiach:) (szczególnie że jak można przeczytać na początku mojego wpisu jeden się chyba już sam "naprawił" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, byłem gotowy kupić wszystkie 4 zamki poliftowe. Wystarczy wyjąć zamki i oczyścić silniczki elektryczne razem ze szczotkami. Mnie to kosztowało 0 zł i 2 poświęcone popołudnia. Warto też zrobić sobie fotki od środka jak zamek jest poskładany, żeby sprężyny źle nie pozakładać. Warto też oczyścić tryby środkiem do czyszczenia elektroniki i wszystko przesmarować smarem. U mnie działają już rok czasu, wszystkie musiałem ręcznie otwierać od środka, najgorzej było w zimę, to wszystkie zdychały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...