Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja elektryczna bixenon polift


swinio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

Przymierzam się powoli do wymiany zwykłych lamp na bixenon w moim polifcie. Jak na razie jest za zimno na dworze i będę się za to zabierał w cieplejsze dni, dlatego postanowiłem przygotować się merytorycznie oraz zamówić już wszelakie piny, kostki i przewody.  Do wymiany mam MCE 09 na taki z końcówką DH. 

Analizując schematy przygotowałem sobie tabelkę z pinami jakie powinny wychodzić z MCE. W przypadku zwykłej lampy wychodzi 5 pinów, a w przypadku bixa 10. Z czego w obu przypadkach cztery piny są takie same, jeden pin (od świateł drogowych lamp zwykłych) będzie można zamienić miejscem i wykorzystać do bixenona, co sprawi, że trzeba będzie dokładać o jeden przewód mniej do każdej lampy.  W spojlerze zamieszczam schematy i moją rozpiskę.

Spoiler

 

lampy polaczenia.jpg

 

Lewy bixenon

Lewy reflektor - halogen

Prawy bixenon

Prawy reflector - halogen

T17m/1

T17m/9

T17m/10

T17m/11

T17m/15

T17m/3

T17m/2

T17n/5

T17m/5

T17m/6

T17m/12

 

 

 

T17m/15

 

T17m/2

 

T17m/5

T17m/6

T17n/1

T17n/3

T17n/6

T17n/11

T17n/15

T17n/9

T17n/12

T17n/4

T17n/10

T17m/4

T17n/2

 

 

 

T17n/15

 

T17n/12

 

T17n/10

T17m/4

 

T17m/15 – sterownik lewej lampy wyładowczej / żarówka lewego światła mijania

T17m/2- sterownik światła do jazdy w dzień i lewego światła pozycyjnego / żarówka lewego światła do jazdy w dzień

T17m/5 - żarówka przedniego lewego kierunkowskazu /  żarówka przedniego lewego kierunkowskazu

T17m/6  - żarówka bocznego światła obrysowego, przód, strona lewa / żarówka lewego światła pozycyjnego

T17m/12 - żarówka prawego światła drogowego

 

 

T17n/15 - sterownik prawej lampy wyładowczej / żarówka prawego światła mijania

T17n/12 - sterownik światła do jazdy w dzień i prawego światła pozycyjnego / żarówka prawego światła do jazdy w dzień

T17n/10 - żarówka przedniego prawego kierunkowskazu / żarówka przedniego prawego kierunkowskazu

T17m/4 - żarówka bocznego światła obrysowego, przód, strona prawa / żarówka prawego światła pozycyjnego

T17n/2 - żarówka lewego światła drogowego

Tak więc wychodzi na to, że do każdej lampy bixenonowej trzeba będzie dołożyć po 5 przewodów oraz 1 przewód zamienić w kostce przy MCE.

Teraz rodzi się pytanie do was: czy ja dobrze myślę, czy może coś pomieszałem? Jeśli ktoś to robił to może podpowie ile metrów przewodu zakupić?

W przyszłości oczywiście dołożę spryski, co wiąze się z dołożeniem kolejnego pinu do MCE, dlatego zrobiłbym to od razu żeby mieć już wyprowadzony przewód na przyszłość.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2019 o 17:50, tomaaso napisał:

hej, tez mam plany na zmiane lamp w b8 polifcie.  znalazlem cos takiego:

https://www.olx.pl/oferta/audi-a4-b8-lift-bi-xenon-led-montaz-neon-CID5-IDx2Efh.html

myslales o tym? szukam jakiegos info..

to sa jakies przeróbki, a ja wolę zrobić to tak jak być powinno, tylko widzę, że chyba nikt tego za bardzo nie rezał :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2019 o 19:49, swinio napisał:

to sa jakies przeróbki, a ja wolę zrobić to tak jak być powinno, tylko widzę, że chyba nikt tego za bardzo nie rezał :(

witam

wielkiej filozofii w tym nie ma, musisz zrobić tak jak napisałeś poprowadzić przewody z MCE09 do obu lamp przednich,

jak będziesz prowadził przewody to włóż klika na zapas aby potem nie robić tego jeszcze raz jak będziesz chciał dołożyć np. spryskiwacze, PDC przód, aktywny tempomat, kamerę przód itd,

nie wiem czy masz teraz ale potrzebny do poziomowania lamp bix jest czujnik poziomu zawieszenia, u mnie był przy lewym tylnym kole, jak bixy są skrętne to dochodzi jeszcze czujnik na lewym przednim kole - do nich tez musisz pociągnąć instalację inaczej będą błędy   

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...