Jump to content
0
Randor

Wydech z 2.8 30v do 1.8t podejdzie?

Recommended Posts

Posted (edited)

Witam. Panowie dwie B5 avant w quattro, obie polift. Czy tłumik środkowy oraz końcowy z 2.8 30v podejdzie do 1.8t? Jestem pewien na 90%, że tak ale chciałbym się upewnić. W 2.8 chyba dopiero przed tłumikiem środkowym jest rozdzielacz na dwururkę. Reszta tak jak w 1.8t. W skrócie chciałbym upchać w 1.8t wydech z linku poniżej. Mam taki za friko.

https://www.tatechnix.de/tatechnix/gx/product_info.php?language=en&info=p32937_ta-technix-stainless-steel-catback-2x80mm-audi-a4-quattro-2-4-2-8-2-5tdi-sedan---avant--typ-b5.html

Edited by Randor

Posted (edited)

Może komuś się przyda. Wydech przełożony. Wszystko pasuje p&p nie licząc średnicy. 1.8t ma 55mm a 2.8 60 (w przypadku tego wydechu dokładnie 63,5mm). Siadło to bdb. Teraz tylko dokończyć wydech z kwasu w stronę turbo. To co teraz tam wisi to chwilowa prowizorka:) Dźwięk zrobił się niższy, tzn bardziej basowy ale według mnie nie jest jakoś słyszalnie głośniej niż na serii (auto nadal ma ori kata). W kabinie w zakresie 2-4tys obr jest cisza i nic nie buczy. Przy schodzeniu z obrotów potrafi sobie po cichu postrzelać. Jestem zadowolony. Ciekawe co będzie po montażu DP ze sportowym katem.

IMG_20190321_094023.jpg

IMG_20190321_094017.jpg

IMG_20190321_094038.jpg

IMG_20190321_131525.jpg

Edited by Randor