Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek olej /płyn chłodnczy B5 1.8 ADR 125 KM


the

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Prośba o pomoc przy zdiagnozowaniu usterki, wiem, że temat wycieków był poruszany na forum natomiast wstawiam swoje zdjęcia (u siebie z kanału) i proszę o wsparcie. Nie chcę marudzić ale  mechanicy nie umieją mi pomóc, nic nie widzą, twierdzą, że silnik trzeba umyć i obserwować skąd biorą się wycieki, myłem silnik a także wycierałem go (spód) dokładnie szmatami i benzyną ekstrakcyjną, dodatkowo spód myty był też zmywaczem do hamulców, mimo to żaden warsztat nie chce mi pomóc. Ubytki oleju są niewielkie, ale samochód zostawia plamy oleju z przodu, po lewej stronie (patrząc od strony kiedy siedzimy za kierownicą), kiedy auto stoi np. ledwie kilka czy kilkanaście godzin już się pojawiają plamy. Nie wiem czy olej pełza po skrzyni, wale a wycieka z innego miejsca (miska jest mokra). Mam nadzieje, że to nie simmering, w samochód włożyłem już masę pieniędzy (przekroczyłem już dawno cenę zakupu) i od ponad 6 miesięcy nie mogę go w pełni naprawić, wszystko się w tej A4 psuje... wymienię tylko te rzeczy, które mogą wykluczyć inne przyczyny wycieki oleju, zatem wymieniona uszczelka pod głowicą, robiona odma, wymieniona uszczelka pokrywy zaworów, jakaś rureczka od chłodnicy (metalowa). Oczywiście wymieniony rozrząd z pompą wody, napinaczem, wszystko INA. Nie jestem na 100% pewny, że to olej bowiem borykałem się z dużym ubytkiem płynu chłodzącego ale w tym momencie chyba nie mam ubytków chłodziwa więc pozostaje prawdopodobnie olej. Mam jakiś swój typ usterki (pomysł co może być przyczyną) ale nie jestem pewien, prośba o pomoc Dziękuję

DSC_0505.JPG

DSC_0507.JPG

DSC_0508.JPG

DSC_0510.JPG

DSC_0513.JPG

DSC_0514.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...