Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpanie na gazie


Maciekkk1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Chciałbym odświeżyć temat szarpania na gazie w a4 b6 alt. Chciałbym prosić was o pomoc. Może przedstawię całą historię. Gdy kupowałem samochód jeździł elegancko. Występowały błędy z sondą lambda, katalizatorem, zbyt ubogą mieszanką. Pojechałem do gazownika żeby poprawił mieszankę przy okazji wymienił filtr gazu. Jeździł okej. Przez pewien czas zimą(tydzień) jeździłem na benzynie ponieważ jakoś nie miałem czasu zatankować gazu aż gdy w końcu zatankowałem zaczął strasznie szarpać głównie na zimnym, na ciepłym też ale znacznie mniej i te szarpanie znikało coraz bardziej gdy się parę razy po przełączało z benzy na gaz i odwrotnie. Szarpanie po pewnym czasie wchodziło również delikatnie na benzynie. Pojechałem do gazownika okazało się że wypada mi zapłon na którymś tam cylindrze, wstawili mi nową cewkę w te miejsce i od tamtej pory nie pokazało błędu wypadającego zapłonu. Muszę wspomnieć że przy wizycie u gazownika wysyłali mnie do mechanika, a przy wizycie u mechanika wysyłali do gazownika. Pojechałem do mechanika zrobili mi adaptację przepustnicy byłem bardzo zadowolony bo samochód zyskał moc i przez miesiąc praktycznie nie szarpał, (ale to może dlatego że było już cieplej i silnik się szybciej nagrzewał.) Uprzedzę że nie jednokrotnie wymieniałem świece więc to na pewno odpada. Pali mi się check od katalizatora(przez to strasznie muli na benzie i igazie). Mam instalację Lovato

56730547_312711292746021_3847543604834729984_n.jpg

56542022_310429749637352_416693737033302016_n.jpg

Edytowane przez Maciekkk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cewki w jakim stanie? Bo czasami jak są na wykonczeniu to na benznie będą działać super a na gazie już niedomagać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Walk83 napisał:

A cewki w jakim stanie? Bo czasami jak są na wykonczeniu to na benznie będą działać super a na gazie już niedomagać.

A da sie to jakoś sprawdzic? Nic nie wyświetla w błędach że coś jest z nimi nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no tu jest problem. Sprawdzić to raczej tylko przez podmiankę. Ale kolega u siebie miał to samo (chociaż to było inne auto). Że na gazie lekko poszarpywał i obroty lekko falowały a na benzynie chodził super. Ale po pewnym czasie i na bezynie zaczął się problem więc wymienił cewkę i było już po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam problem z lpg i przy depnięciu mocniej gazu jest taka opóźniona reakcja i się dławi na zimnym i obrotach poniżej 1500.

Gazownik poprawił trochę i jak się nagrzeje silnik to się tego tak nie odczuwa ale jak jest na luzie i dam mocniej gazu to obroty na chwilę spadają i się dławi. 

Jest to bardzo denerwujące przy ruszaniu pod górkę albo z krzyżówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...