-
Podstawowa diagnostyka i informacje A4 B6/B7 2.0 ALT
Prawdopodobnie znalazłem przyczynę braku możliwości odpaleniu silnika podczas mrozów. Wyjąłem ECU i było pełno zasiedziałych styków. Wyczyściłem i odpaliło od strzała.
-
Podstawowa diagnostyka i informacje A4 B6/B7 2.0 ALT
Przekaźnik pompy paliwa wymieniony ostatnio.
-
Podstawowa diagnostyka i informacje A4 B6/B7 2.0 ALT
Chyba znalazłem rozwiązanie. Jutro będę sprawdzał. Nie mogłem dzisiaj znowu odpalić auta po nocy. Ojciec uderzył w pokrywę sterownika silnika i od razu zapalił. Możliwe że w nim się zrobiły jakieś zimne luty albo coś?
-
Podstawowa diagnostyka i informacje A4 B6/B7 2.0 ALT
-
Podstawowa diagnostyka i informacje A4 B6/B7 2.0 ALT
Czujnik temperatury płynu chłodzącego.
-
Podstawowa diagnostyka i informacje A4 B6/B7 2.0 ALT
Zawsze jak nie mogłem odpalić to pokazywało czujnik położenia wału. Znajomy mi podpowiedział że może zaworek zwrotny paliwa szwankuje.
-
Podstawowa diagnostyka i informacje A4 B6/B7 2.0 ALT
Witam wszystkich. Co może być przyczyną, że moja b6stka nie chce czasami odpalić rano przy ujemnych temperaturach? Pomaga jedynie energiczne naciskanie pedału gazu, wtedy obrotomierz zaczyna podskakiwać i silnik odpali z kontrolką EPC. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu auto pali normalnie bez kontrolki. Wymieniony czujnik temperatury, położenia wału, świece. Z góry dziękuję za pomoc.
-
Świecą się kontrolki ABS i ESP w Audi A4 B6
Pompy podobno się psują bardzo rzadko. Najczęściej pada sterownik pompy abs.
-
[B6 ALT] Czerwona kontrola ciśnienia oleju "oldruck"
Mam problem u siebie w alt. Po nocy nie mogę odpalić auta, pokazuje się konewka i oldruck. Vag pokazuje engine speed sensor no comunication. Silnik załapie i odpali po energicznym i bardzo mocnym wciskaniu sprzęgła, po odpaleniu zapala się kontrolka epc. Później mogę zgasić i zapalić od strzała (bez kontrolki) Co może być przyczyną? Wymieniony czujnik położenia wału, przekaźnik pompy paliwa, czujnik temperatury.
-
Szarpanie na gazie
U siebie mam problem z lpg i przy depnięciu mocniej gazu jest taka opóźniona reakcja i się dławi na zimnym i obrotach poniżej 1500. Gazownik poprawił trochę i jak się nagrzeje silnik to się tego tak nie odczuwa ale jak jest na luzie i dam mocniej gazu to obroty na chwilę spadają i się dławi. Jest to bardzo denerwujące przy ruszaniu pod górkę albo z krzyżówki.
-
Podstawowa diagnostyka i informacje A4 B6/B7 2.0 ALT
Sondę tzn? ?
-
Podstawowa diagnostyka i informacje A4 B6/B7 2.0 ALT
Różnica jest ok +- 3-5 stopni. Kiedyś cały tydzień zapisywałem na zimnym i rozgrzanym. Teraz mam oryginalny czujnik wersja oem. Wcześniej miałem delphi i swag i jakiś czas działało. Zastanawia mnie czy może mieć wspólnego sprzęgło albo to że ubywa trochę płynu chłodniczego (któryś wężyk po instalacji lpg sączy).
-
Podstawowa diagnostyka i informacje A4 B6/B7 2.0 ALT
Czujnik wymieniłem w tym roku w styczniu. Jak nie mogę długo odpalić i mecze go to wyskoczy błąd czujnika położenia wału. Ale dziwne jest to że jak naciskam sprzęgło z gazem to w końcu odpali.
-
Podstawowa diagnostyka i informacje A4 B6/B7 2.0 ALT
Ile taka diagnostyka może kosztować? Wariator "warczy" jakieś dwie sekundy po odpaleniu ale nie zawsze. Przed instalacją lpg raz też nie chciał odpalić w zimie. Gdy nie odpala i daje na zapłon to nie słychać pompy paliwa.
-
Podstawowa diagnostyka i informacje A4 B6/B7 2.0 ALT
Czyli świece? Muszę trochę "pompować" sprzęgłem i gazem i wtedy Obroty zaczynają skakać i w końcu odpali ale świeci się epc na desce. Później jak zgasze to pali normalnie i kontrolka znika.
Kamil Kupiec
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta