Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wentylator klimy nie działa oraz błąd w VAG


grampp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio mam problem z klimatyzacją. Zaczełem powoli zabierać się za ten temat. Problem polega na tym, że klimatyzacja raz chłodzi raz nie chłodzi. Zazwyczaj dzieje się tak gdy jest cieplej na zewnątrz.
Wymieniłem czujnik temepratury zewnętrznej myśląc, że może to rozwiąże problem. Przy okazji wymiany zauważyłem, że wiatrak od klimy (ten zasilany elektrycznie) nie załącza się wcale. Przeczyściłem wtyczki oraz luty w module od wiatraka zamontowanym na zderzaku. Nic nie dało, wiatrak włącza się na kilka sekund po zgaszeniu auta i wyciągnięciu kluczy. 
Przeskanowałem Vagiem, wyskakuje jeden błąd, który po wykasowaniu wraca:
01317 - Control Module in Instrument Cluster (J285)
        49-00 - No Communications

Panowie od czego zacząć i co może być przyczyną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że wiatrak pada , sprawdź kable przy module wiatraków, ten błąd to chyba od zegarów, w którym sterowniku masz ten błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, greg2505 napisał:

Możliwe że wiatrak pada , sprawdź kable przy module wiatraków, ten błąd to chyba od zegarów, w którym sterowniku masz ten błąd

Błąd mam przy sprawdzaniu klimy 08. Dzisiaj jak jechałem ponad 30 km to wiatrak normalnie działał, ale klima nie chłodzi. Zauważyłem, że przy uruchamianiu samochodu, słychać wyraźny świst od spręzarki, który wyłącza się po minucie działania i już go nie słychać. 
Druga sprawa to czuć, że z od strony kierowcy leci chłodniejsze powietrze niż z nawiewu od strony pasażera.

Zrobiłem nastawy w vagu, gdyż doczytałem faktycznie, że ten błąd dotyczy tak jakby licznika. Nic to nie dało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...