Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Gdzie dokładnie znajduje się pompka centralnego zamka?


carter222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem bo przestała mi działać pompka centralnego zamka. Najpierw słychać było przez jakieś 10sek. że pompka pracuje, ale nie chciała zamykać ani otwierać bagażnika - a teraz nie otwiera nic. Czytałem na forum że to może być jej przyczyna, ale nikt nie określił dokładnie gdzie w bagażniku się znajduje. Szkoda mi rzezać wszystkich boczków więc proszę o dokładną lokalizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz się dostać do bagażnika (składasz siedzenia dajesz nura do kufra i odkręcasz coś koło 15 śrubek) ściągasz tapicerkę z klapy i podciągasz w górę pręcik od zamka w góre( do rejestracji) bagażnik masz otwarty i jak staniesz za autem to po prawej stronie podnosisz dywanik bagażnika i tam pod gąbką kryje się ta pompa to chyba wszystko jesli chodzi o dobranie się do niej w sedanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za na cały modół komfortu z pompą na szrocie dałem 200 zł bo nówka to :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj zepsutej, lub spalonej, a z dobrym wirnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja przerabiałem też ten temat chociaż nie doszedłem do tego momentu ze miałem ja w rękach :polew: Też w sumie szukam kogoś kto się bawi w takie rzeczy, ale czarno widze a te pompy, które maja otwieranie z pilota sa już naprawde do dostanie w kokretnych pieniądzach koło 6 stówek wiec jak na razie musze kręcić tym kluczykiem i skakać po samochodzie żeby drzwi pootwierać jak coś wykombinujesz z tą pompą to napisz mi prosze na PW co zmajstrowałeś za ile i gdzie to ogarniałeś jak ja coś bujne w tym temacie to też się odezwę .A powiedz mi jak ściągnąłeś te przewody (od powietrza bo jak ja sie do nich zabierałem to robiły takie wrażenie że zaraz je połame) i jak otwożyłeś tą pompę( od spodu odblokowałeś ząbki i ściągałeś to wieczko białe)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompkę na pilota kupiłem na Allegro za 299 zł, poszukaj a na pewno coś trafisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znasz może jej kod?? czy szukać po prostu pompy centralnego i look'ać po roczniku mniej więcej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kod będziesz miał na swojej starej, a ja dogadałem się z gościem który sprzedawał, i on wynalazł mi taką która pasowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja na szybko znalazłem coś takiego:

http://www.allegro.pl/item560552495_audi_a4_pompa_centralnego.html

lub:

http://www.allegro.pl/item568233276_audi_a4_b5_95_00_pompa_centralnego_zamka.html

a patrząc po opisach przedmiotów nie widać żeby nr były jakoś specjalnie wyszczególnione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj o numery ale ta pierwsza powinna pasować, w opisie jest że na pilota[br]Dopisany: 09 Marzec 2009, 21:11_________________________________________________trzeba jeszcze sczytać kodowanie twojej starej pompki VAGiem i zakodować nową tym samym kodem i zakodować twoje piloty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jest wzmianka o pilocie,ale ja na ta chwile i tak muszę zrezygnować z tego bo suszareczka mi nie domaga i szukam z AWX'a a to na miesiąc marzec bedzie i tak już niekiepski wydatek poza tym mówiłeś, że można wyrwać ciut taniej więc trzeba poobserwować jak to się będzie prezentować w jakimś okresie czasu dałem rade tyle czasu robić za centralkę to wytrzymam jeszcze troche :decayed: ale dzięki za info mimo wszystko pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile się nie myle to trzeba szukać po wyposażeniu bo piny muszą pasować aby wszystko działało, bo jak maszszyber dach a pompa se sterownikami bedzie od auta bez to może być porblem z domykaniem z kluczyka lub pilota(przynajmniej mechanik mi tak powiedział) Jamiałem farta bo jak przyjechałem na szrot to własnie sciągali rozbitka z tym samym wyposarzeniu ale inny rocznik i wszystko gra jak powinno :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jest wzmianka o pilocie,ale ja na ta chwile i tak muszę zrezygnować z tego bo suszareczka mi nie domaga i szukam z AWX'a a to na miesiąc marzec bedzie i tak już niekiepski wydatek poza tym mówiłeś, że można wyrwać ciut taniej więc trzeba poobserwować jak to się będzie prezentować w jakimś okresie czasu dałem rade tyle czasu robić za centralkę to wytrzymam jeszcze troche :decayed: ale dzięki za info mimo wszystko pozdrawiam

kumpel ma suszarkę AWX nówkę, odda za 1900 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nówkę-nówkę czy regenerowaną nówkę bo ja np znalazłem regenerowaną nie używaną za 1300 z roczną gwarancją i jak zadzwoniłem to za tą którą ja mam da mi wstępnie 200-250 zł czyli czyli 1100-1050 zł, ale jeśli mówisz o nówce nie używanej z gwarancją za 1900 to to miało by wtedy sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody od powietrza ściągałem stopniowo podważając je śrubokrętem i odciągając, tak samo zrobiłem z białym wieczkiem. Pod pokrywą ukazała się płytka scalona która nie jest niczym przymocowana, natomiast pod nią jest komora wirnika zabezpieczona 3 śrubami. Spisałem sobie z niej kod: 8D0 862 257 i teraz zacznę poszukiwania, może uda się znaleźć gdzieś spaloną bo szkoda mi dać 400zł za jeden mały kawałek plastiku :/

Napiszcie proszę kto i w jakich cenach sczyta mi kody z tego VAGA i wrzuci do nowej pompki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś z klubu w twojej okolicy pewnie ma VAG sczyta ci i zakoduje za browca pewnie jak sie dogadasz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Padł mi pakiet komfort jak rozebrałem pompke okazało się ze wirnik jest w kawałkach,

zastanawiam się czy dostane gdzieś sam wirnik, jakiś zmienik czy musze szukać zepsutej tylko z

dobrym śmigłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj jakiejś z dobrym śmigłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...