Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Klapy nawiewu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam problem mianowicie tylko ciepły nawiew. Próbowałem na dwóch sprawnych panelach klimatronika i cały czas grzeje. Moje pytanie jest takie, który z silniczków jest odpowiedzialny za sterowanie klapą ciepło/zimno i czy da się ręcznie przestawić by dmuchało tylko zimno? Pozdrawiam

Opublikowano
Godzinę temu, ptaaku napisał:

Witam, mam problem mianowicie tylko ciepły nawiew. Próbowałem na dwóch sprawnych panelach klimatronika i cały czas grzeje. Moje pytanie jest takie, który z silniczków jest odpowiedzialny za sterowanie klapą ciepło/zimno i czy da się ręcznie przestawić by dmuchało tylko zimno? Pozdrawiam

 

Tu masz wszystko pięknie opisane. Za ciepło/ zimno odpowiada albo V158 albo V159. Możesz te silniczki ewentualnie podmieniać bo są praktycznie identyczne tylko ramiona zamieniasz.

 

 

A chyba nie ogarnąłem bo problem dotyczy Audi b7 czy b5? bo w dziale b5 temat?

Edytowane przez pawlak905

Opublikowano
  • Autor

Widzę, że post jest odnośnie b6, w przypadku b5 wygląda tak samo?

Opublikowano
  • Autor
6 minut temu, pawlak905 napisał:

 

Tu masz wszystko pięknie opisane. Za ciepło/ zimno odpowiada albo V158 albo V159. Możesz te silniczki ewentualnie podmieniać bo są praktycznie identyczne tylko ramiona zamieniasz.

 

 

A chyba nie ogarnąłem bo problem dotyczy Audi b7 czy b5? bo w dziale b5 temat?

Dotyczy b5

Opublikowano
Godzinę temu, ptaaku napisał:

Widzę, że post jest odnośnie b6, w przypadku b5 wygląda tak samo?

Jak jest klimatronik to na bank będą też silniczki a czy wyglądają identycznie to akurat nie wiem. Tu Link masz temat odnośnie b5 i też ładny schemat co i jak.

Tu masz topik odnośnie b5 i silniczka od klapy centralnej i widzę że silniczek ten albo jest identyczny do tego z b6 albo bardzo podobny. Ogólnie najlepiej jak byś podłączył vcds i wtedy konkretnie byś wiedział co jest nie tak bo i równie dobrze może być padnięty czujnik temperatury wewnętrznej lub nagrzewnica i to one mogą powodować problem.

Edytowane przez pawlak905

Opublikowano
  • Autor

Są 3 błędy, od czujnika i od silnika klapy

00786

01271

01272

Wiesz może gdzie ten czujnik się znajduje? 

Opublikowano
8 godzin temu, ptaaku napisał:

Są 3 błędy, od czujnika i od silnika klapy

00786

01271

01272

Wiesz może gdzie ten czujnik się znajduje? 

Błąd 00786 to czujnik temperatury. Prawdopodobnie znajduje się on w lampce w podsufitówce lub gdzieś blisko. Tu chyba czeka cię wymiana na nowy lub używany. 

Pozostałe to 01271 będzie silniczek z białym ramieniem jak zdemontujesz schowek pasażera. Niestety 3 błąd nie wiem dokładnie którego solniczka dotyczy a jestem teraz na telefonie i jakoś ciężko mi tu coś sensownego wygooglowac. Przejrzyj dokladnie ten wątek tam ci się dużo rozjaśni. Tak ogólnie to najpierw proponuję zrobić kilka razy adaptacje silniczkow może się rozruszaja. Jak to zrobić masz opisane w 2 poście w linku. Jeśli to nie pomoże to musisz silniczkow rozebrać i wyczyścić, wtedy może odżyją a jeśli nie to czeka cię wymiana. Szukaj takich z b5 bo z nowszych są jednak inne te silniczkow, mają wyższe napięcie. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.