Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ramiona wycieraczek AERO z passata b5 fl


LizakB5

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu borykam się z wycieraczkami. Zacznę od tego, że mam S4 B5 i przy wyższych prędkościach miałem problem z odpowiednim dociskiem wycieraczek i brakiem odpowiedniej widoczności. Nagle dziwnym trafem zaczęły się problemy z wycieraczkami, mianowicie przestały działać, wystarczyło je pchnąć i już śmigały. Wyciągnąłem mechanizm i do czyszczenia + smarowanie, po zabiegu montuje wszystko a tu kaplica, wycieraczki ledwo co się ruszają, okazało się, że do silniczka dostała się woda i w końcu się poddał. Wymieniłem silniczek, który dostałem wraz z mechanizmem i wszystko zamontowałem, poskładałem i wycieraczki zaczęły działać poprawnie ale po pewnym czasie zainteresowałem się tym kompletem ramion z passata b5. W końcu zakupiłem ramiona i zamontowałem. Ku mojemu zdziwieniu pojawiło się kilka problemów jak zwykle. Początkowo wycieraczka kierowcy nie ściągała wody na wysokosci montażu piór(po środku, przy bolcu). Szybki demontaż i na imadło + kombinerki = lekko podgiąłem ramie i ponowny montaż i testy - już wszystko dobrze ściera ale dalej mam wrażenie, że wycieraczki działają wolniej niż przy oryginalnych ramionach. Testowałem tylko spryskując szybę płynem i działały dość mozolnie, czasami nawet podskakiwały. Stwierdziłem, że poczekam do deszczu, może się coś ułoży, dotrze, nie wiem. Wczoraj popadało, dość mocno. Wycieraczki na drugi poziom i jadę. Po chwili zauważyłem, że ich prędkość już jest dobra, ściągają dobrze i wszędzie, działają normalnie jak powinny. Następnie wjeżdżam na autostradę, poziom trzeci, najszybszy wycieraczek i się rozpędzam. Cały czas wszystko dobrze, ramiona dociskają faktycznie rewelacyjnie ale pojawia się nagle problem z powrotem wycieraczek. Czym szybciej tym trwa to dłużej, w pierwszym kroku wycieraczki idąc w góre mają szybką prędkość lecz wracając trwa to 2-3 razy dłuzej przy prędkości autostradowej(około 150kmh). Przy prędkościach 100kmh powrót wycieraczek jest tak samo szybki jak i ich wystrzał w górę. Miał ktoś taki problem? Nie wiem czy może te ramiona trzeba jakoś inaczej docisnąć przy montażu czy co... Mam nadzieję, że ktoś się wypowie, najlepiej ktoś kto ma takie ramiona aero z passata b5fl w a4b5 i czy przy wyższych prędkościach prędkość powrotu wycieraczek(z góry na dół) jest taka sama jak z dołu w góre. Będę dopiero na weekendzie coś się bawił i może akurat ktoś do tego czasu sie wypowie na ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...