Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze zbiorniczkiem


JarekST202

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o szybką pomoc bo nie wiem o co chodzi. 

Do wymiany tylne hamulce,w lewym kole tarł już metal z klocka a tłoczek tak się wysunął że nie mogłem go wkręcić. Wykręciłem zacisk, rozebrałem go.W środku cały porysowany, przy uszczelkach korozja z aluminium że aż uszczelki powypychało. Musiałem to wszystko wyczyścić i złożyć bo musiałem dzisiaj oddać samochód. Zacisk będzie nowy ale ten na razie działa i tak złożyłem i teraz płyn.... I zrobił się problem, przede wszystkim nie mogę wyciągnąć sitka ze zbiorniczka a sam płyn mogę zalać tylko tak jakby w sitku. Jak "pompuję "sitkiem to płyn schodzi dopiero wtedy do zbioniczka.Nie wiem czy nie zapowietrzyłem układu bo nowego płynu nie było dokładnie widać w zbiorniczku  i tak pompowaliśmy aby wymienić stary. Dopiero jak dziwne mleko zaczęło lecieć z zacisku zobaczyłem że zbiorniczek jest prawie pusty a od góry pełny. Nigdy z czymś takim się nie spotkałem. Co mam zrobić bo samochód na razie oddałem aż do momentu zakupu nowego zacisku, właściciel będzie nim jeździł ale żeby do czegoś nie doszło bo nie wiem czy nie jest zapowietrzony. Niby pedał twardy i hamuje. 

Dodam jeszcze że podczas pompowania pedałem hamulca powietrze wychodzi przez zbiorniczek,oczywiście z zaciski też ale jakoś dziwnie bo albo leci bardzo słabo albo pod bardzo dużym ciśnieniem albo normalnie jak przy odpowietrzaniu. 

Edytowane przez JarekST202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś?Jutro będę miał już nowy zacisk i co zrobić z tym jeb..ym zbiorniczkiem?Dlaczego nie można zalać go normalnie płynem?

Co z tym sitkiem, da radę to wyjąć?Są dwa tematy jak wyciągnąć to sitko ale chyba nikomu się nie udało bo nie ma żadnego wpisu o tym?Rwałem je kombinerkami i nic... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...