JarekST202

Pasjonat
 • Zawartość

  53
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Komentarze sprzedającego

 • 0
 • 0
 • 0

Reputacja

3

O JarekST202

  Informacje

  • Imię
   Jarek
  • Lokalizacja
   Strzegom

  Auto

  • Model
   A4 B7
  • Nadwozie
   Sedan
  • Rocznik
   2005
  • Silnik
   1.8 T
  • Kod silnika
   BFB
  • Napęd
   quattro
  • Skrzynia
   Manual
  • Paliwo
   PB

  Ostatnie wizyty

  408 wyświetleń profilu
  1. JarekST202

   Jak to jest w końcu z tym panewkami,wymienne czy nie?Na stronie intercarsu znalazłem ale ciężko jest ustalić która będzie pasować do mojego silnika natomiast z ASO dostałem taką odpowiedź: Witam, Otrzymałem odpowiedź z VGP. Technologia nie przewiduje wymiany tych panewek i występują one tylko z całym blokiem silnika. Nie występują jako osobna pozycja
  2. JarekST202

   Niestety jako że nie padły tutaj konkretne odpowiedzi ja także poszukuję tych panewek.W mojej okolicy nie są do dostania w lokalnych sklepach więc czy może ktoś podać jakieś namiary gdzie je zakupić,jakiś numer jak je dobrać z innego modelu,cokolwiek. Ja jedną wydłubałem ale numer nic daje.Oczywiście potrzebuję obydwie,druga jest chyba inna.Do bloku AEB.
  3. Kamilu dzięki za pomoc a przede wszystkim za cierpliwość.Działa wszystko jak należy
  4. JarekST202

   Przeszkadza mi całe podwozie z boku skrzyni,skrzynia jest umiejscowiona w tunelu w podwoziu po bokach do osłon termicznych jest za mało miejsca żeby imbusa nawet krótką stroną włożyć. Tak też zrobiłem że opuściłem skrzynię na dół bo poduszki wcześniej odkręciłem ale tak jak napisałem ta śruba przez to że drążek jest wtedy napięty odkręca się pod kątem. Oczywiście mówimy o tym drążku który jest przykręcony do obudowy skrzyni nie o drążku od biegów. Patrzyłem dzisiaj na inny rocznik z tym silnikiem i tam odkręcić ten drążek to chwila a tutaj to masakra.
  5. JarekST202

   Napotkałem na pewien problem podczas demontażu skrzyni.Otóż za cholerę nie mogę znaleźć informacji jak poprawnie odkręcić drążek wybieraka przedni. Wcześniej nie spotkałem tego problemu ponieważ w innych skrzyniach był inaczej zamontowany. W manualu znalazłem tylko informację że od jakiejś tam daty ten właśnie drążek jest przykręcany bezpośrednio do skrzyni i stąd ten problem. Nie ma praktycznie miejsca żeby włożyć tam klucz a co dopiero odkręcić śrubę która wykręca się chyba na jakieś 5 cm razem z drążkiem.Śruba jest na imbus 8 i przez chwilę można kręcić ale później opiera się o podwozie i koniec kręcenia. Ponieważ demontowałem razem z silnikiem to opuściłem skrzynię z tyłu maksymalnie na dół i wtedy jest dojście ale śruba wtedy wykręca się pod kątem i niszczy gwint w skrzyni.Jest jeszcze możliwość odkręcić w środku przy lewarku ale wydaje mi się że to tylko do demontażu bo przy montażu nie ustawię idealnie tego drążka jeżeli najpierw przykręce go do skrzyni,zresztą nie da mi to za dużo bo drążek nie wyjdzie w stronę skrzyni jedynie nie będzie może tak naprężona ta śruba.Proszę o pomoc jak to robicie bo poległem na takiej pier**le.
  6. JarekST202

   W jakim stanie jest ten AEB bo w chwili obecnej jestem na etapie zwrotu zakupionego w idealnym stanie silnika z 2000r i przebiegu udokumentowanego 230 tyś.,a przyszedł z roku 96 z takimi nieszczelnościami jakich jeszcze w życiu nie widziałem a przez otwory na świece to dosłownie całe góry nagaru widać,zawory zrobiły sobie w nagarze miejsce.Więc sprzedający stwierdził że samochód był z 2000r a co kto tam włożył to nie wie, On jeździł i nie narzekał.Daj info o silniku,może być na pw.
  7. JarekST202

   Masz prawidłowo 3 piny,sprawdź czy dochodzi napięcie i zobacz czy czasem pin nie jest za głęboko wciśnięty w kostce bo już spotkałem się z taką sytuacją i trzeba było od spodu kostki dopchać pin.
  8. JarekST202

   Zobacz ofertę Silnik 1.8 t Kupię pewny,sprawny do dalszego używania silnik lub słupek 1.8 t,najlepiej aeb bo taki posiadam lub inny.Jeżeli ktoś ma w aucie do odpalenia to przyjadę,pomierzę i pomogę w wyciągnięciu.Jestem z dolnośląskiego więc im bliżej tym lepiej, jest mi to dość pilne iż jeżdżę tym samochodem do pracy. 697758609 Dodający JarekST202 Wysłano 06.01.2019 Kategoria Audi A4 B5
  9. JarekST202

   Silnik 1.8 t

   Kupię pewny,sprawny do dalszego używania silnik lub słupek 1.8 t,najlepiej aeb bo taki posiadam lub inny.Jeżeli ktoś ma w aucie do odpalenia to przyjadę,pomierzę i pomogę w wyciągnięciu.Jestem z dolnośląskiego więc im bliżej tym lepiej, jest mi to dość pilne iż jeżdżę tym samochodem do pracy.
  10. JarekST202

   Jeżeli nie był zalany mocno olejem i masz w bardzo dobrym stanie napinacz to nie powinno raczej nic się dziać ale dla pewności co jakiś czas możesz zajrzeć pod osłonę.Chodzi o to żeby pasek nie był nasycony olejem i żeby przy ostrzejszej jeździe Ci nie przeskoczył,ale to powinieneś widzieć po kołach rozrządu czy nie są tłuste.Dla pewności możesz włożyć jakiś kawałek papieru np.przed koło wałka pod pasek i obrócić ręcznie silnikiem,jak będzie z paska wyciskać się olej to kartka będzie uwalona, wtedy pasek na pewno do wymiany.
  11. JarekST202

   Przy uszkodzonym czujniku położenia wału powinien być błąd 16705 lub 16706.Czujnik może być albo całkiem padnięty albo kończyć się czyli np.po nagrzaniu nie zapali już auto.Nie wiem jak jest u Ciebie ale jeżeli masz takie zdolności to możesz podłączyć zwykły omomierz pod styki bodajże 2 i 3 w szarej kostce na ścianie grodziowej i zmierzyć rezystancję. W zależności jak ustawiony jest wieniec koła powinno wskazywać coś około 900 Ohm i więcej. Jeżeli będziesz mieć dużo niższe wartości albo wogóle nic nie wskaże to czujnik do wymiany. Sprawdzałeś także czy idzie paliwo?
  12. JarekST202

   Możesz śmiało zrobić płukankę,chociażby dlatego aby lepiej zlać olej jeżeli planujesz zalać inny.Płukanką go rozrzedzisz więc szybciej i dokładniej ścieknie.Na pewno nie zaszkodzi.
  13. JarekST202

   Lampy przód b7 na części

   Kupię wnętrza lamp do a4 b7 bix skrętny ponieważ u mnie żarówki postojowe stopiły dookoła plastik w odbłyśniku.Tak więc potrzebuję takie wnętrza w idealnym stanie.Mogą być lampy zewnętrznie uszkodzone lub angliki. Nie wiem czy tylko bixy skrętne czy zwykłe bixy też pasują? Kupię także przeźroczyste plastiki na kierunki do tych lamp.
  14. JarekST202

   Zobacz ofertę Lampy przód b7 na części Kupię wnętrza lamp do a4 b7 bix skrętny ponieważ u mnie żarówki postojowe stopiły dookoła plastik w odbłyśniku.Tak więc potrzebuję takie wnętrza w idealnym stanie.Mogą być lampy zewnętrznie uszkodzone lub angliki. Nie wiem czy tylko bixy skrętne czy zwykłe bixy też pasują? Kupię także przeźroczyste plastiki na kierunki do tych lamp. Dodający JarekST202 Wysłano 08.11.2018 Kategoria Audi A4 B6/B7
  15. JarekST202

   Ja tam żadnej różnicy nie zauważyłem przy innych markach,obecnie używam millersa bo mam z pierwszej ręki ale w innym samochodzie mam motul i też jest dobrze.Tutaj na forum panuje opinia że najlepszy jest liqui moly Ważne aby był pewny(nie z marketu) i na czas wymieniany.