Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a3 8p kodowanie sterownika 09


JarekST202

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W sobotę kupiłem córce ten samochód i jest dziwny problem z tym sterownikiem. Nie zobaczyłem tego wcześniej bo padła mi bateria w laptopie i tak go kupiłem. Zresztą musiałem bo córka go chciała i koniec 😁.Jest coś namieszane w kodowaniu jeśli chodzi o światła bo raz się zapalają tylko na 0,raz na Auto a raz na normalnym włączeniu a wszyscy zawsze jeździmy na pozycji Auto.Próbuję to zmienić ale ciągle mam błąd komunikacji 02071 i nie wiem czy był czy ja go spowodowałem.Natomiast całość wygląda tak:wchodzę w 09 i wszystko bez problemu się łączy, oczywiście w błędach jest ta komunikacja, otwieram długie kodowanie i zmieniam jakąkolwiek wartość i normalnie zapisuje po czym wywala sterownik tak jakby wogóle go nie było, nie ma żadnej informacji o sterowniku, nie ma długiego kodowania,absolutnie nic.Błąd komunikacji jest cały czas.Po kilku godzinach podpinam VCDS'A i znowu jest wszystko do momentu zmiany w długim kodowaniu. Nie mam oryginalnych scanów tego sterowanika więc nie wiem co tam powinno być ale na pewno jest namieszane bo są zaznaczone funkcje których ten samochód nie posiada. W module komfortu też są dopisane jakieś bzdury bo np.jest zaznaczone komfortowe zamykanie dachu a on nawet szyberdachu nie posiada ale nic ze sterownikiem się nie dzieje. Proszę o pomoc co z tym zrobić bo przez te światła można mandatów połapać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...