Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BRB] Oberwany DPF

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam moje audi od niedawno syczy przy dodawaniu gazu i wystąpił smród spalin spod maski moja diagnoza zerwana (przepalona) rura mocująca DPF wiec moje pytanie co zrobić zdemontować dpf i przyspawać ??? czerwona linia miejsce oberwania przy samym czole

timthumb.jpg

Opublikowano
Godzinę temu, mareczek0987 napisał:

Witam moje audi od niedawno syczy przy dodawaniu gazu i wystąpił smród spalin spod maski moja diagnoza zerwana (przepalona) rura mocująca DPF wiec moje pytanie co zrobić zdemontować dpf i przyspawać ??? czerwona linia miejsce oberwania przy samym czole

 

Ściągaj i spawaj. Spaw ori jest od srodka i tak słaby, że przy wypalaniu depa temp. , która tam panuje jest tak wysoka, żę po jakimś czasie gdzieś puszcza. Im szybciej ogarniesz tym mniej problemów ... jak spaw pusci spaw to auto bedzie wypalało depa co chwile bo czujnik różnicy ciśnieni będzie podawał błędne dane ;)  niech Ci zrobią ładny porządny spaw od zewnetrznej strony flanszy. Tyle, że z wyczuciem bo jak zrobią za gruby spaw to nakrętki nie będą dochodzić do końca ;) 

Opublikowano
  • Autor
6 godzin temu, Norbas napisał:

Ściągaj i spawaj. Spaw ori jest od srodka i tak słaby, że przy wypalaniu depa temp. , która tam panuje jest tak wysoka, żę po jakimś czasie gdzieś puszcza. Im szybciej ogarniesz tym mniej problemów ... jak spaw pusci spaw to auto bedzie wypalało depa co chwile bo czujnik różnicy ciśnieni będzie podawał błędne dane ;)  niech Ci zrobią ładny porządny spaw od zewnetrznej strony flanszy. Tyle, że z wyczuciem bo jak zrobią za gruby spaw to nakrętki nie będą dochodzić do końca ;) 

ok dzięki za odp . A nie można spawu od zewnątrz puścić . A co do samego dpf jak go wykręcić od spodu ? wymaga wielkiej mechaniki ?

Opublikowano

Może puscic od zewnątrz... może zrobić nawet dwa ;)  Co do wyciągnięcia depa to troszkę trzeba się nagimnastykować i pomęczyć ;)   Podnośnik wskazany, do tego trzeba półoś poluzować od strony skrzyni/ osłone przegubu wewnętrznego, tłumik drgań rury wydechowej, czujniki, przewody cisnienia spalin, klamra łącząca i 3 nakrętki przy turbo.   Jak będziesz robił to sam i nie masz pistoletu indukcyjnego to nie rozłaczaj rury z siateczką,  która łączy się z depem 3-a śrubami bo zerwiesz gwint na depie. Wtedy trzeba rozwiercać szpiki, nagrzac porządnie i wybić.... 

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, Norbas napisał:

Może puscic od zewnątrz... może zrobić nawet dwa ;)  Co do wyciągnięcia depa to troszkę trzeba się nagimnastykować i pomęczyć ;)   Podnośnik wskazany, do tego trzeba półoś poluzować od strony skrzyni/ osłone przegubu wewnętrznego, tłumik drgań rury wydechowej, czujniki, przewody cisnienia spalin, klamra łącząca i 3 nakrętki przy turbo.   Jak będziesz robił to sam i nie masz pistoletu indukcyjnego to nie rozłaczaj rury z siateczką,  która łączy się z depem 3-a śrubami bo zerwiesz gwint na depie. Wtedy trzeba rozwiercać szpiki, nagrzac porządnie i wybić.... 

dziękuję za tak dokłada odpowiedź . A co może skutkować dalsza jazda w tym stanie mechanika mam za tydzień a codziennie do pokonania prawie 100 km

Opublikowano

Może się częściej wypalać 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.