Skocz do zawartości
IGNOROWANY

s4 b8 - sportowy dyferencjał?


czarny108

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach walki z nudą postanowiłem włączyć u siebie Audi Drive Select - według instrukcji z forum.

No i dziwna sprawa... Byłem przekonany, że nie mam sportowego dyferencjału ( podobnie jak i regulowanego zawieszenia ) . Zakodowałem silnik - faktycznie poprawiła się reakcja na gaz, zakodowałem układ kierowniczy ( stał się "miększy" i o to mi chodziło . I z głupia frant włączyłem również ustawienia dyferencjału... Nie dość, że przyjął kodowanie, to jeszcze nie ma błędów po przeskanowaniu i niby coś się tam przełącza w MMI - comfort, auto, dynamic) . Czy jest możliwe, że S4 ma montowany sportowy dyferencjał fabrycznie mimo, że wcześniej nie było tej opcji w ustawieniach? Jak sprawdzić, czy faktycznie mam sportowy dyferencjał? Niby coś czuć, że chętniej skręca, ale czy to nie aby efekt autosugestii? 

W tej chwili w opcji Car w MMI mam silnik, układ kierowniczy i dyferencjał i wszystkie da się przełączać w trzy tryby, a jedyny błąd jaki wyskakuje jest związany z brakiem fizycznego przycisku zmiany trybów (tak przy okazji da się to jakiś wyeliminować? )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie mam jak, bo kodowałem to za pomocą Obdeleven i instrukcji w programie

sterownik 09 (Centralny układ elektroniczny)

Bajt 7, bit 2 aktywny
Bajt 7, bit 5 aktywny

Bajt 8 Bit 0 aktywny 
Bajt 8 Bit 1 aktywny

Bajt 8 Bit 2 aktywny 

Bajt 8 Bit 4 aktywny 
Bajt 8 Bit 5 aktywny 

Bajt 17 Bit 7 aktywny

Potem adaptacje w kanałach 61-64 zmiana na wartość 4

I w zielonym menu MMI włączona  Charisma  i suwak na 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...