Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Stuknięcie z tyłu przy wsiadaniu do auta po nocnym postoju


Krystian1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóż podczas gdy wsiadam do auta po całonocnym postoju z tylnej części (chyba) zawieszenia wydobywa sie taki dźwięk (plik .amr)

http://wyslijto.pl/plik/wsangpbw8e

chodzi o 3 sekundę.

Pojawia sie on gdy wsiadam do auta lub gdy nacisnę tył tak by zawieszenie zeszło w dół. Za drugim razem gdy wsiadam nie słychać już tego dźwięku. Jakby zawieszenie lub jakis element podwozia "wskoczył" na swoje miejsce.

Podczas jazdy nie słychać tego odgłosu.

O "pukaniu" czytałem trochę na forum, ale tam ten problem występował z przodu.

Dodatkowo przy skręcaniu w lewo (kąt 90 stopni) lub przy robieniu kółek chyba z tyłu (z lewej strony) dobiega stosunkowo cichy metaliczny pisk. Obstawiałbym klocki, ale pewności nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to normalne zjawisko...tez tak mam :cool1: klocki to robia tak mysle :gwizdanie: w lecie tego nie bedzie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki po dłuższym postoju przy takiej pogodzie przyrdzewieją do tarcz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze zarzucę fotkami tego lewego koła (ktore wg mnie piszczy)?

p.s. Tylko, ze ten pisk wkurza troche;/ A może spryskac tamte okolice wodą zeby jakoś je przeczyścić?

p.s. 2 co do rdzy to trochę "rudy" mi tam wlazł...

to normalne zjawisko...tez tak mam :cool1: klocki to robia tak mysle :gwizdanie: w lecie tego nie bedzie :evil:

chodzi o skrzypienie czy o stukanie?

klocki po dłuższym postoju przy takiej pogodzie przyrdzewieją do tarcz :wink4:

j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób sobie tak-zanim wsiądzesz zwolnij hamulec i spróbuj pchnąć auto-hamulec będzie trzymał, a jak naciśniesz na tył auta usłyszysz i pocujesz pyknięcie i hamulec puści.

może C isię tak dziać tez jak uato dużej postoi kilka dni

a ten pisk to mogą być sprężyny nA wykończeniu, ale je słyszałbyś nie tylko jak jest zimny-czyli przy wsiadaniu i wysiadaniu z auta, po naciśnięciu na tyl auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób sobie tak-zanim wsiądzesz zwolnij hamulec i spróbuj pchnąć auto-hamulec będzie trzymał, a jak naciśniesz na tył auta usłyszysz i pocujesz pyknięcie i hamulec puści.

może C isię tak dziać tez jak uato dużej postoi kilka dni

To "puknięcie" jest nawet wtedy gdy auto stoi na biegu w garażu, a ręczny jest niezaciągnięty.

Być może to od niskiej temperatury olej zgęstniał i gdy wsiądę do auta lub gdy nacisnę na tył to dlatego taki odgłos ? :|

a ten pisk to mogą być sprężyny nA wykończeniu, ale je słyszałbyś nie tylko jak jest zimny-czyli przy wsiadaniu i wysiadaniu z auta, po naciśnięciu na tyl auta.
pisk słyszę tylko przy ostrym skręcie (kąt 90 stopni) w lewo. Gdy naciskam na tył auta nie słychać nic, więc to raczej nie są sprężyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na jakieś jeszcze podpowiedzi, bo też tak mam, muszę jeszcze zaopatrzyć się w WD 40 i spróbować po sworzniu który zaciąga ręczny w zacisku polać i sprężynę od ręcznego, może być tak że ręczny nie wraca do końca i stąd ten pisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tego "puknięcia" nie słychac już. Trochę sie ociepliło, powietrze ma mniejszą wilnogtnośc więc być może było tak jak pisał Wihajster.

Piski prawdopodobnie oznaczają kończące się klocki. W przyszłym tyg zabiorę się za wymianę wiec powinno przestać piszczeć. [

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekonie cznie ja miałem wyrobione jazma i klocki pi sie tukły na dołkach czasem ! i popiskiwały czasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...