Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukanie na P - skrzynia?


Baroszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Od prawie 3 lat jestem posiadaczem Audi A4 B8 2011 rocznik, 2.0 w automacie 143km. Przejechane mam już 271 000, sam przejechałem już nim ze 150 tysięcy.
Nigdy nie miałem z nim większych problemów, wszystko zawsze robione na czas.

Dzisiaj odebrałem auto po wymianie filtrów oraz dwumasy bo już dość głośno chodziła i trzepało budą.
Ogólnie wywaliłem 3000zł na całość, z tam jeszcze kilkoma pierdółkami do zrobienia.

Niestety po wymianie nasilił się pewien dźwięk (mechanik mówi, że ze skrzyni). 
Ten dźwięk był słyszalny przed wymianą dwumasy ale troszkę ciszej i raz stukało raz nie.

Poniżej zarzucam filmik jak to klepie. Jest to takie jakby stukanie tyk tyk tyk i dość szybkie i intensywne.

Ogółem dzieje się tylko i wyłącznie tak gdy auto stoi na P, gdy lekko dodam gazu powiedzmy te 100 obrotów dzwięk ucicha.

Mechanik powiedział że w skrzyni musi być gdzieś luz, i będzie to pewnie sporo kosztowało ale można spróbować zrobić mapę i dźwignąć obroty o 100 do góry tak aby dźwięk ucichł.

Jeśli to jest model silnika to ja mam CAGA 3425 (jestem laikiem w tej kwestii).

 

Niestety nie wiem gdzie szukać przyczyny czy będzie to rzeczywiście skrzynia? Nie mam żadnych szarpnięć nic. 
Czy takie wrzucenie mapki może pomóc? 
Jak to najlepiej zdiagnozować? Czy np. opłaca się zapłacić i pojechać na diagnozę do serwisu? 

Pomóżcie bo ja już od tego osiwieje, myślałem że wymiana dwumasy załatwi mój problem a tu on się nagłośnił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...