Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z przyśpieszeniem


bbmikulski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od niedawna mam problem w mojej Audi a4 b5, że brak mu przyśpieszenia, bardzo słabo się zbiera jakby miał 50 koni, natomiast prędkość maksymalna spadła do ok. 120-130km/h. Pierwsze podejrzenie EGR, niestety miałem ogromne problemy z odkręceniem tego dziadostwa, bo ktoś przywalił nieźle a się od gorąca tak śruby zapiekły że masakra. Niestety dolna śruba pod egr się wyrobiła (była na imbus), po wielokrotnych próbach, a nawet przecięcia śruby na pół i próby odkręcenia śrubokrętem itp. nie udało mi się jej odkręcić. Siedzie okropnie mocno, nie pomogły żadne wd-40, smary penetrujące, smary dla śrub narażonych na wysoką temp., stukanie młotkiem, nagrzewanie, oblewanie zimną wodą, śrubokrętem, z przedłużką... dosłownie nic nie pomogło. Ale sam zawór egr się kręcił bo pozostałe śruby puściły, więc obkręciłem go tak że miałem do niego dostęp do środka pomimo wykręcania go całkowicie. Przeczyściłem go choć nie był mocno zawalony, natomiast kolektor był cały zatkany sadzą, dosłownie jakby ktoś kawałek węgla włożył. Przeczyściłem wszystko ładnie na tyle ile dałem radę, wsiadłem i jadę. Przyśpieszenie wróciło, ale zaczął tak kopcić że masakra, pojeździłem z 10 min z normalnym przyśpieszeniem ale z kopceniem i nagle puf stracił przyśpieszenie i przestało kopcić... Czyżby egr do wymiany? Może jednak wina kolektora bo był bardziej zatkany niż egr? Najgorsze jest to że za żadne skarby nie chce mi się odkręcić na jedna śrubka i nie mogę egr wyciągnąć i zerknąć normalnie do środka... Ma ktoś jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup kolektor za parę PLN wywal egr a wężyk zaslep.

Kompa podłącz jak możesz skasuj błędy i sprawdź co wróci z błędów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...