Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Nagły wielki napis BRAKE


dzikasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam mały problem dzisiaj dwa razy zapalił mi się wielki napis w czerwonym kółku BRAKE, płyn w normie. Zapalaniusie go toważyszy ostry sygnał dźwiękowy oraz zapalenie się kontrolki hamulca ręcznego, tez z nabisem Brake. bodam, że może ktoś pamięta ale od dawna mam jakieś słabe hamulce i walka przez zmiany płynó, nowe tatrcze i klocki nie pomagała.

Odpiszcie dlaczego taki sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy odpalaniu silnika Ci się pojawił ? tak jak na tym filmie ?

jeżeli tak naładuj, wymień akumulator i bedzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:kwasny: o shit.

Sprawdzałeś siłe hamulców VAGiem ? może hydraulika szwankuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wagiem sprawdzić siłę Hamowania?

A jeśli tak to jak?

właściwie to ciśnienie - sprawdzał mi to Łukaszr pare razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dzikidzidz

odepnij wtyczkę od czujnika poziomu płynu hamulcowego (od dołu zbiorniczka) - nie wyrzuci błedów - zwalony czujnik. Wyrzuci - szukać gdzie indziej.

Jeżeli wywali Ci znów ikonki hamulca, naciśnij check i zczytaj komunikat - najprawdopodobniej będzie krzyczał, że za mało płynu, co może wskazywać na czujnik.Czujnik działa na zwarcie. Ja swój wymieniam jutro.

pozdro

KOREKTA:

Przy tych objawach jak u Ciebie z tym, że w moim wypadku informacja na fisie i migajace ikonki hamulca wraz z 3x sygnałem dzwiękowym były po kazdym odpaleniu i pozostawały w czasie jazdy.

Musiałem wymienić cały zbiorniczek - czujnik był ok.Po wymianie czujnika ciagle błąd. Wyjecie czujnika i pozostawienie luzem - ok, brak błędów. Winny - zbiorniczek. Wymieniłem zbiornik i nie ma tych komunikatów co u Ciebie.

Cena - nowy czujnik 51 zł (do odseprzedania :)), zbiornik uzywany - 40 zł (trzeba uważać na pompe - różne rodzaje), w ASO zbiornik 210 zł.

Ps. Kupując użwany zbiornik należy go sprawdzić, możesz to zrobić poprzez podpięcie czujnika i zalanie zbiornika niewielką ilością płynu w pozycji "normalnej"- nie powinno być błędu, jeżeli zbiornik odwrócisz "do góry nogami" - powinien wywalić błąd na fisie z zygnałem dzwiękowym.

W celu weryfikacji czy to zbiornik/czujnik odpepnij wtyczkę od zbiorniczka - błędy powinny zniknąć.

I nic nie świeci , nie mruga i nie piszczy :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to nie jest przypadkiem słaby akumulator ? u mnie jak szwankował to przy każdym rozruchu gdy prąd spadał poniżej 11 V FIS wywalał komunikat BRAKE ( 3 razy + sygnał dzwiękowy ).

Podładuj AQ i problemu nie będzie - jak się znowu pojawi - wymień AQ.

U mnie po wymianie już 3 miesiące spokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...