Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Co to za dzwiek? „rrrr...rrrr....rrrrrr....”

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Jestem ‚sczesliwym’ posiadaczem ALT 2.0 .Uzytkuje go od 3 lat i nie mialem z nim zadnych problemow . Ostatnio jednak podczas rutynowych ogledzin pod maska postanowilem posluchac silnika i okazalo sie , ze gdy silnik jest zapalony i po kiku minutach od osiagniecia temp 90 stopni poza praca silnika zaczyna byc slyszalne jakby delikatne „ szuranie” jakby cos sie rzęziło / obcieralo(?) .Ciezko mi to opisac slowami ,ale nie jest to ten typowy tyrkot ,ktory towarzyszy wiekszosci przy zapalaniu na zimnym ( a przy dojechanym wariatorze tyrkoczr takze na cieplym ) . Ten dzwiek to jakby takie  nasilajace sie i systematycznie pojawiajacr sie   rzęzenie ——> „ rrrrrrr.....rrrrrr...rrrr....’ ‚ slyszalne sekunde potem cisza i po ok 2-3 sek znowu na sekunde slychac to . Probowalem nagrac to na filmie , ale niestety z racji tego , ze nie jest to glosny odglos to  ciezko to uchwycic .Gdy odapalam auto na zimnym jest ok i do temperatury 90 stopni nic nie slychac poza rowna praca silnika. Po kilku minutach od tych 90 stopni jak sie juz wszystsko dobrze dogrzeje ( tak mysle ) to pojawia sie ten dzwiek wlasnie.Probowalem zlokalizowac skad dokladnie dochodzi ten dzwiek , ale ciezko bo mam wrazenie ze gdzies z glebi silnika (?) jakby na wysokosci kolektora (?)  .Patrzac z gory na silnik to slychac to bardziej z lewej strony niz z prawej .Jesli chodzi o prace silnika to  pali super , chodzi rowno , nie stracil mocy .Dziala jak dotychczas od 3 lat. ( Ciekawe jak dlugo jeszcze ?) .Zdjalem gorna pokrywe ,zeby zobaczyc czy to nie lancuch ,  ale jest naciagniety bardzo dobrze  i w sumie gdyby to byla jego wina to wydaje mi sie ,ze dzwiek by sie pojawial zaraz po odpaleniu silnika.  Dodam , ze ten dzwiek ( rrrr )  jest 2/3 cichszy od pracy silnika ,wiec przy zamknietej masce go nie slychac zupelnie , ale jednak cos tam sie chyba dziac zaczyna bo wczesniej tego nie bylo a jezdze autem od 3 lat wymieniam oleje co 7-8 miesiecy ( 10w40 ) nie liczac dolewek ☺️ i nigdy do tej pory tego odglosu nie bylo. Bac sie ? smierc silnika jest bliska? ( ponad 330 tys ma przejechane )  Ktos moze wie co to moze byc ? 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.