Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa lampy Bixenon LED (H7 - 10pin)


3d0

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Potrzebuję pilnej pomocy elektryka znającego się na modyfikacji lamp Bixenon pod standardowe wpięcie H7/10pin. Zrobiłem taki swap 5 lat temu (okoliczności zmusiły mnie do zakupu lamp modyfikowanych zamiast robić po bożemu :facepalm:) i do wczoraj byłem w sumie zadowolony, dopóki mi nie przestał świecić LED w lewej lampie. Czy jest ktoś w Warszawie lub bliskich okolicach, co wtyka w lampy takie modyfikowane sterowniki lub wymieni/naprawi pasek LED jeśli to on się "spalił"? Do tego od razu nowe żarniki bym wrzucił jak już rozkręcane będzie.

Sprawa o tyle pilna, że jutro jak na złość kończy mi się przegląd i nie podbiję dopóki nie naprawię lampy:(

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampe trzeba rozklejac, po takiej modyfikacji raczej poszedł jakis rezystor albo cos innego w lampie

Nikt od reki tego ci nie zrobi
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ręki, nie od ręki zrobić trzeba... auto mogę zostawić. Zna ktoś adres dobry?

btw: gdzie w VCDS się wyłącza światła do jazdy dziennej? czy to to: Daytime Running Lights via DRL LEDs?

Może jeśli zgaszę obydwa to na samych xenonach mi podbiją przegląd a na spokojnie dopiero wyjmę i sprawdzę lampę. Spec i tak nie będzie czekał na mnie 5m od domu i będę musiał jechać do niego kilkadziesiąt kilometrów autem bez przeglądu, co nie jest mądre.

Edytowane przez 3d0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, udało się przejść przegląd z wygaszonymi LED-ami. Teraz mogę na spokojnie naprawić lampę. Kiedyś było sporo ofert takiej modyfikacji na allegro a teraz widzę tylko jedną (daleko), więc może lepszym rozwiązaniem będzie ogarnąć to samemu z drobną pomocą elektronika dysponującego choćby dobrym sprzętem pomiarowym, którego ja obecnie nie posiadam na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...