Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ACK] Wydobycie wentylatora chłodnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam ,

Mam uszkodzone łozysko na elektrycznym wentylatorze przy chłodnicy. Gdy się załącza to brzęczy.

Próbowałem się do niego dobrać . Z tego co zauwazyłem trzyma się na 3 śrubach. dwie z góry bez problemu odkręciłem , ale Trzecia jest na dole. Następnie chyba trzeba obrócić wentylatorem z plastikową obudową nieco i wyjdzie.

No ale czy ktoś przerabiał ten problem : Jak dostać się do tej Trzeciej śruby z dołu???

Silnik 2,8 i ręki nie mozna włozyć... Z dołu też niezabardzo dojście. Czyżby demontaż przodu??

pozdrawiam

Opublikowano

Też tak miałem .

Wentylator owszem jest na trzech śrubach , ale wyjmujesz cały zespół.

Zespół wentylatora jest założony na "bagnet" (zatrzaski) w przednim pasie, zabezpiecza go jeden wkręt i zapadka.

Ja wyjąłem i założyłem nowy bez demontażu pasa , musiałem zdemontować osłonę paska rozrządu ( zysk aż 3 cm !), rury gumowe turbosprężarki i pomocnicze , pokrywę reflektora , osłonę dolną silnika (kable).

Masz widlasty silnik jeśli zdejmiesz osłonę paska rozrządu jesteś w domu .

A te 3 śrubki wkręć z powrotem.

Nowy wentylator 120 zł plus poobdzierane ręce.

Pozdrawiam.

Opublikowano

Też mam ten problem-czy nie ma możliwości wymiany samego łozyska ? :mysli:

Opublikowano

Łożyska można wymienić , ale wentylator i tak trzeba wyjąć , mam właśnie ten stary wyjęty ,i myślę o wymianie lożysk. Jednak kłopot większy jest ze szczotkami , są już krótkie , a nowych pewnie nie dostanę , bo są nietypowe - z rowkami po bokach. Gdzieś na forum jest opis "dopiłowania" innego typu szczotek.

Pozdr.

Opublikowano

Łożyska można wymienić , ale wentylator i tak trzeba wyjąć , mam właśnie ten stary wyjęty ,i myślę o wymianie lożysk. Jednak kłopot większy jest ze szczotkami , są już krótkie , a nowych pewnie nie dostanę , bo są nietypowe - z rowkami po bokach. Gdzieś na forum jest opis "dopiłowania" innego typu szczotek.

Pozdr.

Szczotki to chyba nie problem bo można je przerobić(dopiłować) z innych wiekszych. :cool1:

Opublikowano
  • Autor

Też tak miałem .

Wentylator owszem jest na trzech śrubach , ale wyjmujesz cały zespół.

Zespół wentylatora jest założony na "bagnet" (zatrzaski) w przednim pasie, zabezpiecza go jeden wkręt i zapadka.

Ja wyjąłem i założyłem nowy bez demontażu pasa , musiałem zdemontować osłonę paska rozrządu ( zysk aż 3 cm !), rury gumowe turbosprężarki i pomocnicze , pokrywę reflektora , osłonę dolną silnika (kable).

Masz widlasty silnik jeśli zdejmiesz osłonę paska rozrządu jesteś w domu .

A te 3 śrubki wkręć z powrotem.

Nowy wentylator 120 zł plus poobdzierane ręce.

Pozdrawiam.

NIe chodzi mi o te 3 śruby które są zaraz "na magnesie" -chyba na kluczyk 10 .

Ale ja chc odkręciś wkręty czarne i zdjąć razem z plstikiem wentylator.

Zdejmowałemjuż osłone paska rozrządu, ale mimo to nie dałem rady.

Jutro jeszcze raz będę próbował . Może z kanału coś wymodzę.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.