Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto nie rusza S-tronic 2.0 TFSi


szychu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Mam problem z audi a4 b8 rok 2010. Silnik 2.0 tfsi skrzynią 7 biegów stronic napęd quatro. Auto zakupione po kolizji . Po naprawie blacharskiej auto się nie porusza, tzn nie działa żaden bieg. Z vcds skrzynia zgłasza błąd U0121 00 brak komunikacji z ABS., zmieniając biegi na d, s i r silnik przy dodaniu gazu się dławi, na n wykręca się w obroty normalnie. Na wyświetlaczu biegi wyświetlają się adekwatnie do zmiany. Co może być powodem takiego stanu. Czy sterownik ab s może blokować skrzynie?. 

W aucie rozpinane były chłodnice, trochę oleju uleciało, czy niski poziom oleju może dawać takie objawy?

 

Edytowane przez szychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto stało bez akumulatora jakieś 2 miesiące, czy możliwe aby sterownik zgubił ustawienia i wymaga adaptacji?

Podrzućcie jakies pomysły..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może schemat instalacji do tego auta. Chodzi mi dokładnie o rozmieszczenie pinów we wtyczce do sterownika pompy oraz dokąd idą te przewody. Pompa to

8K0614517DQ

Pompa zachowuje się jakby nie miała zasilania.

Gdzieś kiedyś widziałem stronkę VW, Audi gdzie przy drobnej opłacie można było sobie wykupić dostęp np na godzinę i ściągnąć interesujące schematy. Pamiętacie może jaka to była strona??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj vin samochodu o podrzuce schematy. 

najpierw wejdz w moduł ABS i sprawdz czy kodowania nie są wyzerowane. Nie zapniesz biegu jak ABS nie działa, nawet dziwie sie ze w ogóle zapaliło. Szukałbym problemów tez w komunikacji na poziomie CANa, moze przewód jakis urwany ? Czy w innych modułach są błedy w konunikacji? Podeslij najlepiej kompletny skan auta

 

Edytowane przez edraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za schematy, już zdobyłem z erWin.

Co do kodowania, to sprawdzenie jest niemożliwe, ponieważ sterownik jest niedostępny. Brak komunikacji ze sterownikiem.

Wszystkie moduły w aucie łacznie z silnikiem zgłaszają błąd brak komunikacji z ABS.

Ewidentnie brak zasilania/ komunikacji z modułem lub uszkodzony.

Sprawdze połączenia, wiązkę, Wtryk T38 i zobaczę.

 

 

Edytowane przez szychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, szychu napisał:

Dziękuje za schematy, już zdobyłem z erWin.

Co do kodowania, to sprawdzenie jest niemożliwe, ponieważ sterownik jest niedostępny. Brak komunikacji ze sterownikiem.

Wszystkie moduły w aucie łacznie z silnikiem zgłaszają błąd brak komunikacji z ABS.

Ewidentnie brak zasilania/ komunikacji z modułem lub uszkodzony.

Sprawdze połączenia, wiązkę, Wtryk T38 i zobaczę.

 

 

to na bank masz gdzies przerwę w instalacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oby tak było :), gorzej jeśli elektronika sterownika uszkodzona mechanicznie w środku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do i D...A!!! Sterownik ma w środku pozaginane nóżki i przerwane kilka nitek(ścieżek). Podjadę do elektronika , być może będzie w stanie ją zreanimować ale mam złe przeczucia. Myślę że konieczna będzie wymiana. I tu mam kilka obaw. Czytałem coś o ochronie komponentu, .. Nie wiem jaki mam numer sterownika, naklejka na pokrywie nieczytelne. Na co zwrócić uwagę przy zakupie drugiego sterownika. Może ktoś zna jakiegoś magika w łodzi co by to ogarnął..

Edytowane przez szychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...