Skocz do zawartości
IGNOROWANY

bixenon brak długich


iskierson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem ze światłami drogowymi w mojej B8, jest ona na fabrycznych bixenonach, z dnia na dzień dosłownie przestały działać długie światła. Lampy sprawdzone na dokładnie takim samym samochodzie - w pełni sprawne, moduł sprawdzony - w pełni działający, dodatkowo włożyłem drugi moduł aby się upewnić, manetka daje sygnały, zapala kontrolkę świateł drogowych na liczniku.

Na vagu nie ma jakiegokolwiek błędu. W lampach dosłownie działa bez zarzutu wszystko, poziomowanie, ledy,przyciemnianie ledów przy włączeniu kierunkowskazu, światła mijania, generalnie brak tylko i wyłącznie reakcji przesłon. 

 

Ktoś może na forum ma pomysł gdzie dalej szukać przyczyny? Bo mnie osobiście ręce opadają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wiązkę, czyli połączenie przesłona <> moduł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze to rozumiem to od modułu do obu przesłon biegnie przewód, który w pewnym momencie jest rozdzielany? Bo jeśli biegnie niezależnie do każdej z dwóch lamp, to zastanawia mnie fakt jakim cudem przestały działać obie przesłony w tym samym momencie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i przesłony są sterowane oddzielnie więc faktycznie oba przewody musiałby się przerwać a to już trochę dziwne

przesłony są sterowne z modułu centralnej elektryki złącze 17 stykowe pin 3 i 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro postaram się przyjrzeć modułowi raz jeszcze, sprawdzę te piny. 
Złącze A2 i A3 na MCE to zasilanie lamp, są one oddzielnie, ale w ciągu dalszym pozostaje pytanie dlaczego na drugim module sytuacja się powtarza. Zostaje chyba tylko i wyłącznie sprawdzenie obu wiązek, ale to już pozbawione wszelkiej logiki, żeby obie wiązki uszkodziły się w tym samym momencie. 
Może istnieje jakiś przekaźnik? Który podaje sygnał dalej?  Czy to już raczej mało prawdopodobne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drodze nic niema, przesłona jest podłączona bezpośrednio do MCE

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje sprawdzanie po kablu, postaram się jutro na krótko podać 12v, może to rozświetli trochę sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...