Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jakie opony 16 cali ?


fastest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem nie wiem jakie opony moge zalozyc na felge 16'' w chwili obecnej mam 205, r55 , chcialbym zwiekszyc rozmiar wg. tego co jest napisane na tabliczce w drzwiach samochodu moge zalozyc 195 , 205, 215 na 16'' oraz 235 na feldze 17'' , rozumiem ze np. rozmiaru 225, r55 nie moge zalozyc skoro nie ma takiej informacji? W innych postach wyczytalem iz wszystko zalezy od felgi ktora ma tolerancje 10mm czy to prawda i jak to sprawdzic ? dodatkowe pytanie do tematu to w jakiej cenie mozna kupic fajne felgi 17' , pozdrawiam z gory dzieki , w temacie jestem zielonym, prosze bez smiechow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić jaką masz szerokość felgi i wtedy dobierasz sobie oponkę na podstawie np. tego: http://www.a4-klub.pl/smf/opony_a_szerokosc_felgi_tabela_jakie_opony_do_jakiej_felgi-t25894.0.html , co do drugiej części pytania to wejdź sobie na allegro i poszukaj oryginalnych felg bądź wzoru, który Ciebie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz jutro kukne co to za felga [br]Dopisany: 23 Marzec 2009, 21:40_________________________________________________moze mi ktos napisac jak niby mam sprawdzic ta szerokosc felgi skoro sa zalozone i nie ma zadnego napisu na nich ? z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos napisac jak niby mam sprawdzic ta szerokosc felgi skoro sa zalozone i nie ma zadnego napisu na nich ? z gory dzieki

Nie masz wyjścia, musisz ściągnąć i zobaczyć na wewnętrznej stronie. A jak nie to poszukaj takich samych na allegro i sprawdź jaka jest szerokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 225/50/16 na feldze 7.5cala et 35 wygląda miło.[br]Dopisany: 05 Maj 2009, 17:07_________________________________________________eb8fbea0c04f7510.jpg[br]Dopisany: 05 Maj 2009, 17:15_________________________________________________przynajmniej tak mi się wydaje... :)[br]Dopisany: 05 Maj 2009, 17:15_________________________________________________a szerokość felgi sprawdzasz na jej wewnętrznej stronie... powinno być wytłoczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy na tej naklejce na drzwiach nie podano też szerokości felgi, wartość powinna być podana razem z literą J np . 205/55/r16/ 8J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem :) kolega wyzej ma ladne te oponki i ladnie wyglada :) , ale felga 7,5 a jesli ja mam 7' to moge zalozyc takie oponki 225x50 ? czy one beda glosne i twarde jak z komfortem jazdy ? z gory dzieki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 225/50/16 na 7,5calach, i po pierwsze na 7 wejdzie, choć u mnie już ostro naciągnięta opona ale skoro jest tak napisane to będzie ok.. co do komfortu, słyszysz wiecej bo masz więcej gumy, i poza trasami jeżdzisz na "autopilocie" tak to nazywam, po prostu koło jedzie koleiną i prowadzi się tragicznie, jeśli chcesz mieć komfort bież 215, koło jest szerokie i prowadzi się ładnie, choc 225 to tylko centymetr, ale chyba guma droższa jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zglebilem delikatnie ten temat, dowiedzialem sie, zreszta miedzy innymi dzieki wam- licznik nie bedzie przeklamywal gdyz 225x50x16 jest idealnym zamiennikiem do 205x55x16 , licznik bedzie przeklamywal o 0,2km/h to chyba nie duzo wink, ogolnie bardzo sie zastanawialem nad oponami zalecanymi przez producenta do mojego samochodu czyli nad 215x55x16 tylko dwie kwestie, niby zalecana guma a licznik bedzie przeklamywal o dobre 5km/h i opona totalnie nietypowa, droga jak cholera i maly wybor. Pytasz dlaczego, pewnie dlatego ze lubie szerokie kapcie cena 400zl nie jest zbyt duza jak za taka opone, chialem miec szersze gumy niz na zime, opinie typu ze jezdzi sie zle w koleinach oraz ze samochod jest duzo slabszy i wiecej pali, zamierzam te opinie wszystkie sprawdzic, zamowilem 225x50x16 Bridgestone Turanza za 405zl sztuka :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zglebilem delikatnie ten temat, dowiedzialem sie, zreszta miedzy innymi dzieki wam- licznik nie bedzie przeklamywal gdyz 225x50x16 jest idealnym zamiennikiem do 205x55x16 , licznik bedzie przeklamywal o 0,2km/h to chyba nie duzo wink, ogolnie bardzo sie zastanawialem nad oponami zalecanymi przez producenta do mojego samochodu czyli nad 215x55x16 tylko dwie kwestie, niby zalecana guma a licznik bedzie przeklamywal o dobre 5km/h i opona totalnie nietypowa, droga jak cholera i maly wybor. Pytasz dlaczego, pewnie dlatego ze lubie szerokie kapcie cena 400zl nie jest zbyt duza jak za taka opone, chialem miec szersze gumy niz na zime, opinie typu ze jezdzi sie zle w koleinach oraz ze samochod jest duzo slabszy i wiecej pali, zamierzam te opinie wszystkie sprawdzic, zamowilem 225x50x16 Bridgestone Turanza za 405zl sztuka :polew:

będziesz zadowolony... z koleinami dasz radę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zglebilem delikatnie ten temat, dowiedzialem sie, zreszta miedzy innymi dzieki wam- licznik nie bedzie przeklamywal gdyz 225x50x16 jest idealnym zamiennikiem do 205x55x16 , licznik bedzie przeklamywal o 0,2km/h to chyba nie duzo wink, ogolnie bardzo sie zastanawialem nad oponami zalecanymi przez producenta do mojego samochodu czyli nad 215x55x16 tylko dwie kwestie, niby zalecana guma a licznik bedzie przeklamywal o dobre 5km/h i opona totalnie nietypowa, droga jak cholera i maly wybor. Pytasz dlaczego, pewnie dlatego ze lubie szerokie kapcie cena 400zl nie jest zbyt duza jak za taka opone, chialem miec szersze gumy niz na zime, opinie typu ze jezdzi sie zle w koleinach oraz ze samochod jest duzo slabszy i wiecej pali, zamierzam te opinie wszystkie sprawdzic, zamowilem 225x50x16 Bridgestone Turanza za 405zl sztuka :polew:

licznik i tak przeklamuje ... zawsze zawyza predkosc - wg norm UE nie moze zanizac , wiec tak robia ze zawyza jak wrzucisz wieksze kapcie dopiero bedzie pokazywal tak samo albo zanizal - w zaleznosci od rozmiaru kapcia. (srednicy kola)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro zakladam :> 81303a623a25ccbbm.jpg

Bridgestone Turanza 300ER , 225x50x16[br]Dopisany: 14 Maj 2009, 16:49_________________________________________________czy te felgi wam sie podobaja i co sadzicie o ich jakosci, o marce

9687eb1cf9e4fecfm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm te Bridgestone Turanza 300ER to dobre opony ??bo bardzo nieprzychylne opinie slyszalem o Bridgestone i dosc slabo chyba w testach ogolnie wypadaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy opony kupione, zalozone na felgach 16' , chcialbym odrazu wszystkich poinformowac ze pasuja idealnie, sa ciche, a samochod wyglada git, jesli uda mi sie kupic nowe ladne felgi 16' moze wrzuce jakies fotki, nie zauwazylem rowniez zeby samochod przeklamywal predkosc, duzo palil, czy tez stracil na mocy! , ucinam tego typu pogloski :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy opony kupione, zalozone na felgach 16' , chcialbym odrazu wszystkich poinformowac ze pasuja idealnie, sa ciche, a samochod wyglada git, jesli uda mi sie kupic nowe ladne felgi 16' moze wrzuce jakies fotki, nie zauwazylem rowniez zeby samochod przeklamywal predkosc, duzo palil, czy tez stracil na mocy! , ucinam tego typu pogloski :polew:

a jak sprawdziles ten nie przeklamujacy licznik ?? :gwizdanie: z gps-em czy na oko :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sprawdziles ten nie przeklamujacy licznik ?? :gwizdanie

Tak z gpsem, z tym ze gps pokazywal 5km inaczej zawsze i to wskazanie pozostalo bez zmian, stad zalozenie ze wszystko pozostalo bez zmian, byc moze jakis 1km sie zgubil ale to juz trudno powiedziec na oko :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...