Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pinout Bordnetz KOMFORT


Argor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , szukam pomocy / rozpiski wyjść  modułu  odpowiadającego za światła. Najważniejsze na chwilę obecną to zlokalizowanie kabelków do czujnika wstecznego biegu, 

Wymieniłem skrzynię  biegów z automata na manualną Wszystko jeździ , ale pozostało podłączenie wstecznego oświetlenia.  Czy w okrągłej wtyczce która przychodziła do sterownika skrzyni są kabelki do czujnika , czy może odbywało się to na poziomie logicznym pomiędzy sterownikami?  W poprzednich jeździdełkach zawsze wszystko robiłem " po swojemu" , ale tu może nie będę robił swojego bordnetza jak w touranie:) Grzebię po tym forum jak i innych źródłach , ale  coś mi nie bardzo idzie . Kolorystycznie nic nie pasuje   . czujnik manuala ma 5 kabelki ,ale takich kolorów w oryginalnej wiązce nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat czujnika rozpoznawania biegu, w wiązce która idzie do automatu na pewno sygnału od wstecznych nie znajdziesz

 

obraz.png

Edytowane przez bin85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję .  

Działa- pin 21  jest od czujnika wstecznego

Nie wiem jakie zadanie ma pin13 , ale bez niego nie pojawia się błąd więc nie jest od testowania czujnika. W touranie np razem ze wstecznym włączał się wewnętrzny obieg  powietrza w kabinie ( wiedzieli co robią  w smogowozie:))

W A4 nie widzę żadnej reakcji na 13 pin.

Mam jeszcze taką mniej ważna prośbę - o taki sam schemacik do tej wtyczki, która przychodziła do  sterownika automatycznej skrzyni.  Może udało by się wykorzystać kabelek i nie tworzyć pająków:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...