Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.6 V6 ABC brak iskry, pompa chodzi.


Adam9721

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z moim problemem borykam się już jakiś czas, w między czasie zrobiłem remont Silnika jak już tak stał a zaczeło się od tego że Auto podczas ruszania szarpłoo i mi zgasło, próba odpalenia i nic, sprawdzam iskrę brak, paliwo do Listwy wtryskowej dochodzi, pompka też chodzi po przekręceniu. Okazało się że zaraz przy kostce urwał się jeden Kabelek, szara Kostka podajże od czujnika położenia wałka rozrządu G4.. Polutowane i nadal nie pali, chociaż możliwe że była już naderwana a przy odpinaniu dokończyłem jej żywota. Na Vagu wyskakuje błąd Czujnika G28 l, vag nie widzi obrotów silnika, wskazówka na obrotomierzu też nie zamierza się ruszyć. Czujnik został wymieniony. Okej przyszedł czas na Remont bo niestety Walił niemilosiernie olejem do dolotu,myślałem że może to rozrząd przeskoczył ale teraz wszystko nowe i nadal Nic. Hall też został wymieniony na nowy bo już kiedyś miałem z nim problem bezpieczniki całe , ręce już opadają mam nadzieję że ktoś wpadnie na pomysł co to może być z góry Dziękuję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Błąd Zapis: 

00513 - Engine Speed Sensor (G28) 

            03-10- No Signal - Intermittent

Oczywiście G28 został wymieniony oczywiście ten na łączeniu skrzyni, przy okazji ten w bloku też, nie wiem czy może ten czujnik źle zamontowałem ale chyba nie da się go inaczej jak tylko w jednej pozycji. Jeszcze myślę czy może to nie wina ECU.. Dlatego na wszelki zamówiłem używkę i jutro będzie. Bo już tylko to zostało tak naprawdę do wymiany.. Wszystkie przewody mają ciągłość nigdzie nie przerwane dziwna sprawa. Jeszcze jedna rzecz, mam LPG gdy podłącze np ta Kostkę co lutowałem do Cewki kontrolka Gazu się nie świeci.. Natomiast czy to będzie właściwa kostka od cewki czy to od G4 czy też G40 czy inna 3 pinowa.. Zaświeci Się. Tak jakby ta Kostka nie miała w sobie zasilania. Ale ona jest od G4 a nie G28 więc nie rozumiem tego. 

Edytowane przez Adam9721
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra podłączyłem Kostkę z G4 do G28 i Vag widzi wkoncu obroty około 160-180 no obrotomierz za to się nie podnosi czyli ta lutowana kostka tak jakby nie miała wlasnie zasilania,ona ma Ciągłość przewodów do Ecu. Błąd nadal jest ale mimo to sprawny na to wychodzi, podobno na zgaszonym zawsze go wyświetla. 

Edytowane przez Adam9721
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...