Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AUDI KOPCI


PatryK225

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie co może być przyczyną kopcenia mojej audi odpalam silnik daje mu pochodzić chwilkę i gdy tylko dam mu gazu widzę biały dymek za samochodem zanim się rozgrzeje jeżdżę na bardzo małych obrotach gdy temperatura osiągnie 90° i dam mu gaz do podłogi to zostaje za mna biało niebieska chmura dodam że audi jest w automacie co to może być..... Dodam tylko że czuc olej jak kończę jazdę i opuszczam samochód 

Edytowane przez PatryK225
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po pracy właśnie sprawdzę to przyczyną może być mało oleju? Samochód mam dopiero od miesiąca jaki najlepiej olej wlać 

Edytowane przez PatryK225
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po naciśnięciu "check" wyskakuje mi hamulec płyn chłodniczy i właśnie olej sprawdzałem stan oleju jest mniej niż min płynu chłodzącego także poniżej min moje pytanko czy tylko dolać oleju i płynu i kontrolować?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kupowałeś auto to nie sprawdzałeś oleju i płynu?

Nawet jeśli nie to dobrze jest po zakupie wymienić olej i rozrząd, a w takim wypadku i płyn chłodzący, który i tak się zlewa przy wymianie pompy wody.

Uzupełnij profil bo nie wiadomo do końca jaki masz silnik w Twoim Audi, ale jeśli jest to jakieś 1.9tdi na pompowtryskach to dolej mu czegoś z normą dla silnika PD, czyli VW 505.01 pełny syntetyk. A najlepiej od razu zrób wymianę.

Co do płynu to te auta jeżdżą na G12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie o to co zastałem zrobiłem zdjęcie proszę o odpowiedź bo magicy już mówią że turbo..... Dodam że cały tydzień jeździłem tylko z pracy do domu około 12 km dzisiaj po pracy dodałem oleju ponieważ było mało i wybrałem się na przejażdżkę około 45 50 km na początku samochód zostawial bardzo dużo dymu po czym z czasem wydawało mi się że jest go mniej za to gdy po zakończonej jeździe zostawiłem go na P i przeglądałem się rurze to zauważalny był mały dymek daje zdjęcie proszę o poradeIMG_20200310_154941.jpg

IMG_20200310_154953.jpg

IMG_20200310_154948.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egr cieknie, norma w tdikach. Trzeba by zobaczyć ile jest oleju w dolocie. Jeśli dużo to faktycznie możliwe że turbo puszcza i jest do roboty. Ale do tego czasu trzeba by sprawdzić ile oleju zebrało się w najniższym punkcie układu dolotowego. No i dobrze by było sprawdzić jaki turbo ma luz i ewentualnie potem myśleć nad naprawą.

Edytowane przez lukasz51237
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...