Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze sprzęgłem. 1.8t bfb quattro


Maciek1203

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Przychodze z pytaniem kogoś kto może już przerabiał ten temat. 

Z konkretów to A4 b6 1.8t 163KM quattro, 2004 rok, skrzynia 6 bieg. 

Problem - do zmiany komplet sprzęgła z kołem zamachowym

Pytanie do was- czy swap z dwumaau na sztywne kolo? Czy może jakaś zmiana, słyszałem że od 1.9tdi avf ma niby podejść ale nie wiem czy nie różni się wielkością. (bfb 6 biegów ma podobno 228/230, a avf 6 biegów 240 - ale nie wiem ile w tym prawdy). Jeśli ktoś z was zmieniał i działa to prosiłbym o jakies dane tego co wsadzone i jeździ. 

Dodam że planuje jakiś delikatny program +/- 200KM i nie chciałbym żeby po zabawie okazało się że sprzęgło nie daje rady. 

Z góry dzięki za każdą odpowiedź na temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200KM bez problemu ogarnie oryginalny wymiar sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, JawoR36 napisał:

200KM bez problemu ogarnie oryginalny wymiar sprzęgła.

Ok. A jaki jest ten wymiar. Bo raz jedni mówią że 228/230 a inni że 240? No i czy zestaw np z avf czyli 240 dsumas tarcza i docisk będzie pasować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Maciek1203 napisał:

Ok. A jaki jest ten wymiar. Bo raz jedni mówią że 228/230 a inni że 240? No i czy zestaw np z avf czyli 240 dsumas tarcza i docisk będzie pasować? 

Oryginalne sprzęgło wystarczy Ci na 200KM, więc po co kombinować? Idziesz do sklepu, dobierają Ci po kodzie silnika i wychodzisz z odpowiednim sprzęgłem. Kombinowanie, dla kombinowania. I nie, nie zakładaj sztywnego koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, JawoR36 napisał:

Oryginalne sprzęgło wystarczy Ci na 200KM, więc po co kombinować? Idziesz do sklepu, dobierają Ci po kodzie silnika i wychodzisz z odpowiednim sprzęgłem. Kombinowanie, dla kombinowania. I nie, nie zakładaj sztywnego koła.

Ori takie jak ma być do BFB cena około 2000zl. A zestaw z AVF 1200zl. Więc różnica cenowa jest dość spora. Dlatego chciałbym się dowiedzieć czy pasuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciek1203 napisał:

Ori takie jak ma być do BFB cena około 2000zl. A zestaw z AVF 1200zl. Więc różnica cenowa jest dość spora. Dlatego chciałbym się dowiedzieć czy pasuje 

Moim zdaniem nie, a na pewno nie bez dystansu między skrzynię, a blok. Sprzęgło z AVF jest grubsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...