Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór opony do felgi


paweela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Czy mogę założyć na felgę 8.5 cała ET29 oponę letnia 225/45/18 ( jest to zamiennik dla 245/40/18), chciałbym uniknąć tak szerokiej opony dlatego pomysł na 225. Czy są przeciwskazania ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobor-felgi-do-opony-thumb.jpg
WULKANISTA.PL

Odpowiemy sobie dzisiaj na pytanie: Jakie felgi można założyć na oponę o danej szerokości wyrażonej w milimetrach oraz podpowiemy jak dobrać właściwą felgę do danego rozmiaru opony? Kalkulator...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Już wcześniej odwiedziłem stronę, dopuszczalne jest założenie opony 225 na felgę 8.5”  ale zalecają 8.0”. Poniżej był wpis o takiej treści: 

„ kupiłem auto na oponach 225/40 r18, felgi 8.5jx18EH2+ i chciałbym założyć inna felgę bo opony jeszcze zdrowe ale straszny naciąg”

Może ktoś z Was przerabiał ten temat na własnym aucie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, paweela napisał:

Czy są przeciwskazania ? 

Przeciwskazanie to brak homologacji opony o takim rozmiarze do twojego auta. I uwierz że w większości przypadków podczas wypadku policjant nie wpadnie na pomysł sprawdzenia opon, no chyba że zobaczy naciąg. Sytuacja ta zmienia się gdy osoba winna i w tym wypadku to nie ty. Nie przyzna się i odmówi przyjęcia mandatu, w takiej sytuacji wzywani są technicy którzy za zadanie mają sprawdzić wszystko. Gra niewarta świeczki, jeśli mocno upierał byś się nad naciągiem, zastanowił bym się nad zastosowaniem felgi o większej szerokości i włożeniu opony która wypisana jest na twojej wlepce, chociaż i tak nie wiadomo jak to się skończy, i czy technicy nie odkryją tego...

Edytowane przez pawel-174
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no tak, ale proszę o konkretna odpowiedź na moje zagadnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...