Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z ciśnieniem paliwa


Blade9601

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z moim Audi, głownie to z ciśnieniem paliwa, które ogromnie skacze. Zaczęło się od tego, ze jakiś miesiąc temu pojawił mi się błąd w silniku: Zawór regulacji ciśnienia paliwa - różnica regulacji. Auto chodziło dosłownie jak URSUS i odczuwalne były duże drgania, a przy ruszaniu lubiło szarpać.. Od razu mówię, filtr paliwa nowy założony. No więc dostałem od kumpla zawór o tych samych numerach do sprawdzenia (prawie jak nowy, ledwo co założony, ale okazało się, ze nie to było problemem), ale patrząc na ten zawór to trochę był dziwnie zmęczony. Oczywiście o ring na zawór założony nowy., kupiony w Audi. No wiec założyłem go, autko na prawdę zaczęło fajnie pracować, ale po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów,  znów szarpanie. Przejechałem, na tym zaworze już z 600 km, ale nic nie ustaje, a myślałem, ze się jakoś zaadoptuje. Wpiąłem go pod komputer i błędu w silniku żadnego, wszystko czyściutko, ale gdy zobaczyłem dane rzeczywiste to bylem w szoku. Ciśnienie paliwa skacze od 17060 - 31560 kPa, co jest bardzo dziwne. Teraz pytanie, czy jest to wina zaworu, bo z tego co słyszałem to powinno się wymieniać na nowy zawór, a nie używkę, czy wina jest w samym czujniku ciśnienia paliwa, który steruje tym oto zaworem. Dodam jeszcze, ze auto na starym zaworze często ciężko paliło, a na tym miałem raz problem. Spalanie wydaje mi się troszkę duże, a jeśli chodzi o moc to tez odczuwalnie jest slaby. Zawór wydatku paliwa w bardzo dobrym stanie jeśli chodzi o sitko, żadnych śmieci. Bardzo proszę o pomoc bo zgłupiałem i nie wiem za co się brać i co wymieniać.  

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w q5 2010 

Wymieniłem ten zawór na uzywany i było super jakiś czas i wruciły drgania ale tylko na biegu jałowym więc kupiłem nowy i teraz chodzi supre juz 4 miesiące nic sie nie dzieje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...