Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Cieknący olej i odma

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć wszystkim. Od dawna mam problem w moim 1.8 ADR z cieknącym olejem. Samochód był u różnych mechaników którzy wymienili wąż odmy, uszczelki zaworów, głowicy, miski, itd. itp. Problem nie ustąpił. Z racji że mam teraz trochę czasu a szkoda mi tego auta które służy mi już jako dodatkowy samochód roboczy już kilka dobrych lat. Zabrałem się sam za robotę. Oglądałem i wydaje mi się że kapie tylko jak się rozgrzewa. Ubytki teraz już spore ( pół miarki na 1500km o zgrozo). Dziś rozebrałem trochę, tj. Kolektor ssący z przepustnicą i odmę. Wnioski Blok od strony wydechu suchy od strony ssącego suchy aż do chłodniczki oleju. Z tego co zauważyłem i wydedukowałem. Olej przez (wydaje mi się) odmę dostaje się do dolotu i kapię na łączeniu dolotu z przepustnicą na chłodniczkę i z niej rozlewa się ładnie po pozostałych elementach. W załącznikach dodaję zdjęcia elementów odmy.

Dolot:92189081_629967374525554_8193962916823695360_n.jpg

Od odmy do dolotu (część dolotu): 92212409_924904594627719_3349857620801355776_n.jpg

Wąż między odmą a dolotem (od strony odmy, z drugiej jest po prostu brudny od oleju):91906336_2048692601931188_2142400189132963840_n.jpgŁ

I tu już blok silnika (ktoś odmę zamontował na silikonie :-/, Plastik lekko pęknięty tam gdzie siedzi zawleczka, nie będzie powodować nie szczelności)92220372_506824950193694_8612400582377865216_n.jpg

 

92315874_2892061390874858_1541878093734477824_n.jpg

Opublikowano

W tym króćcu, który pokazałeś na 2 zdjęciu jest membrana w tym trójniku. Czy możesz sprawdzić w które strony przechodzi powietrze????

Opublikowano
  • Autor

No właśnie tam membrany żadnej nie mam. Jest tylko ta kratka co widać i nic więcej. Przelot w obie strony. Silnik bez turbo jak co

Edytowane przez Arteriuss

Opublikowano

Nic tak pytam, bo u mnie też tej membrany nie było a wiem że powinna być. Kupiłem 2 króćce zamienniki i w obu jest ta membrana tylko nic nie powoduje bo jak dmucham to powietrze przechodzi we wszystkie strony. Nie wiem jak było w oryginale  i co to powodowało, nie mogę nic znaleźć na ten temat. 

Opublikowano

Myślę, że wspomniana membrana była potrzebna przy silniku z 1.8T, w wolnossącym różnicy nie robi.

Opublikowano
Godzinę temu, ewald15 napisał:

Myślę, że wspomniana membrana była potrzebna przy silniku z 1.8T, w wolnossącym różnicy nie robi.

Właśnie w silniku 1.8t nie ma membrany tylko jest montowany zawór zwrotny. A w wolnossacym była na 100% bo jak wyjąłem ori krociec to sobie tam latała, po prostu jak by się oderwała odkleiła ze starości. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.