Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B7 2.0 TDI PD BPW Dymi na czarno


konmis4

Rekomendowane odpowiedzi

Część wszystkim :) od paru miesięcy jestem posiadaczem audi a4 b7 2.0 TDI PD z silnikiem BPW  i mam pewien klopot, jak kupowałem auto wiedziałem że DPF jest wybebeszony i lekko kopcił na czarno (tak na pewno na czarno) miałem nadzieję że jak go przegonię po autostradzie to kopcenie minie ale jednak się myliłem :/ kopci jak smok a mało tego poczytałem trochę o spalaniu i okazuje się że pali też jak smok :/ wujek google pisze że średnie spalanie w trasie wynosi 4,5l(w co nie wierzę) mieszane ok 6l a po mieście 8l, faktem jest to że nie robię nim jakichś większych tras w tej chwili ponieważ dojeżdżam tylko do pracy ok 10km w jedną stronę ale u mnie spalanie przy na prawdę lekkiej jeździe przez tydzień wyniosło 11l  a jak mu nie żałuje gazu to nawet 14 łyknie (chodzi mi o spalanie rzeczywiste a nie to co pokazuje komputer) , oczywiście przy pełnym bucie świata za nim nie widać ? od sprzedającego wiem tyle że pompa oleju została przerobiona na tą od 1.9 TDI, robiona była regeneracja turbiny, no i jeszcze że ten DPF jeszcze poprzedni właściciel wybebeszyl, byłem z autem na komputerze i wtryski są w bardzo dobrym stanie, turbina super i nie ma się do czego przyczepic, jeśli chodzi o moc to mu na pewno nie brakuje bo wciska w fotel, na chamowni wykazało 147KM a wersja jest 140KM, znajomy mówił mi jeszcze że mapa nie jest na bank oryginalna i że coś było grzebane ale tak sobie myślę że jakoś tego dpfa musieli chyba ominąć więc z tym się liczyłem, nie mogę dojść ładu z tym dymieniem i spalaniem, macie jakieś pomysły co może być przyczyną dymienia i dużego spalania? Najwazniejsze żeby dymienie ustało bo strach wjechać w miasto :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byłeś na hamowni to nie były sprawdzane dawki? może za bogato podlewa paliwa a za mało turbina pompuje i dlatego kopci. jak pompki sprawne jak piszesz to da się wystroić tak, żeby nie kopcił nawet bez dpfa. oczywiście baka zawsze może puścić ale nie tak żeby  Batory był

sprawdź też czy ciśnienie trzyma zadane turbina i nie ma gdzieś dziury po drodze do dolotu.

Edytowane przez moniuh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina jest po regeneracji tak twierdził były wlasciciel, znajomy u którego byłem na kompie mówił że turbina w tym silniku powinna dawać 2.0 bara a daje 2.5 według niego to bardzo dobrze, ale może co za dużo to nie zdrowo?  Zdaje sobie sprawę z tego ze bąka może puścić bo to w końcu diesel jak by nie patrzeć ale to raz na jakiś czas a najczęściej pewnie przy odpalaniu by puściła a tutaj jak dam troszkę więcej gazu to od razu z tyłu zasłona dymna leci, nie mówię tu u gazie do spodu tylko max 1/3, a apropo dawek to tak były sprawdzane i według niego wszystko w jak najlepszym porządku, ja tam się na tych parametrach nie znam ale wierzę mu na slowo, mówił tylko że mapa mogła by być lepsza tylko nie powiedział dokładnie o co chodzi tylko tyle że jest jak najbardziej do jeżdżenia ale jego nie zadowala

Edytowane przez konmis4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...