Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niestandardowe radio i zmiana nagłośnienia


MoreDoor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem trochę zielony w temacie i chciałbym się was poradzić.

Wstawiłem do mojego auta (A4 B6) radio Sony MEX N5200BT i już podczas samego zabiegu demontażu poprzednika zauważyłem, że rezygnuję z nagłośnienia z tyłu gdyż przejściówkę mam na dwie kostki, a do fabrycznego idą trzy. Z czego ta na tył według tabliczki znamionowej dodatkowo obsługuje np. wyświetlanie aktualnej piosenki na komputerze (na tym mi nie zależy, z resztą wątpię by niefabryczne radio było w stanie wyświetlać na komputerze takie informacje). Trochę poszperałem i wszędzie wyskakują propozycje adapterów więc zgaduję, że taki będę musiał sobie sprawić ale tu dochodzimy do kwestii takiej, że jest pełno różnych adapterów i nie wiem, który by najlepiej przesyłał sygnał na głośniki, a zależy mi na czystym dźwięku tak jak z fabrycznego i płyt (choć to też kwestia radia, póki co na samym przodzie sprawuje się nieźle więc być może bez wzmacniaczy się obejdzie i będę miał dobry dźwięk plus moduł bluetooth).

Głośniki mam zdaje się najbardziej standardowe, bez napisów i oznaczeń w łatwo widocznych miejscach. Zastanawia mnie jednak kwestia głośników, a w zasadzie głośnika w półce z tyłu, jawnie widać miejsce na dwa takie dość spore, a jest tylko jeden, a miejsce drugiego jest zabudowane/zakryte plastikiem. Czy dałoby się dokupić drugi taki i zamontować czy będzie trzeba kupić dwa nowe by nie było różnic? A i póki co nie ruszam tej zabudowy więc nawet nie wiem czy są tam podciągnięte kable (proszę nie zabijcie mnie za niewłaściwą terminologię). W przyszłości być może zrobię trochę bardziej rozbudowany projekt ale na razie chciałem ogarnąć te podstawy dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw oznaczenia w sygnaturce, bo pomieszałeś modele.
Piszesz o B6 a rocznik 98 (czyli B5) coś się nie zgadza. A bez tego trudno o poprawne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2020 o 16:51, GreGoriO napisał:

Popraw oznaczenia w sygnaturce, bo pomieszałeś modele.
Piszesz o B6 a rocznik 98 (czyli B5) coś się nie zgadza. A bez tego trudno o poprawne odpowiedzi.

Poprawione, przez nieuwagę dałem rocznik poprzednika. Temat aktualny choć nie zaglądałem tu bo w międzyczasie silnik uznał, że za dużo uwagi poświęcam nagłośnieniu.

Edytowane przez MoreDoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...